Znělo to překvapivě, když se pár hodin před zápasem s Milínem rozhodl kouč Jiří Kučera, že na lavičce nebude dál pokračovat. Důvody? On sám na žádost o jejich uvedení nereagoval, zatímco vedení kluby se jménem Jiřího Mareše vyjádřilo na svých stránkách.

„Jiří Kučera není s platností od neděle 30. října trenérem A-týmu. Jménem vedení SKR mu děkuji za odvedenou práci a přeji hodně úspěchů v jeho dalším angažmá. Vedení nebylo delší dobu spokojeno s výsledky a herní projev mužstva měl sestupnou tendenci. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se situace mohla nějak zlepšit. A protože našim hlavním cílem je zachránit I.A třídu, museli jsme mužstvu dát nějaký impuls. Do oznámení nového trenéra povede tým Míra Jirásek, který se bude snažit připravit hráče na důležité nedělní utkání s rezervou Králova Dvora, ve kterém potřebujeme získat tři body,“ uvedl Jiří Mareš.

Rakovník je aktuálně třináctý s jedenácti body, pouze s tříbodovou ztrátou na desátou Velkou Dobrou. Do I. A třídy klub sestoupil dobrovolně po jarním pádu z ČFL. Soutěž zahájil nadějně, ale od povedeného derby s Novým Strašecím bodově tápal, zatímco právě jeho rival vyměnil trenéra a pod Radimem Suchánkem sbírá body jeden za druhým.

Tým nyní čeká zápas na půdě béčka Králova Dvora, které zatím získalo jediný bod v duelu s Nelahozevsí.