„Prohráli jsme si to sami. Senomaty měly šest šancí, daly tři góly, my jsme jich měli také pět, šest a dali jsme jen jeden,“ ukázal na slabinu svého týmu trenér Miroslav Procházka.

FK Kněževes – SK Senomaty 1:3 (1:1)

Do zápasu vstoupila Kněževes opravdu výborně, což přiznal i trenér z druhého tábora Zdeněk Vodrážka. „ Dvacet minut byli jasně lepší, měli tři gólovky, naštěstí to ale všechno létalo vedle. Kdyby domácí vedli ve dvacáté minutě tři nula, bylo po zápase.“ Pak se Senomaty začaly dostávat více do hry. Ve 35. minutě kopal Lahvička roh a Klouček, který byl před brankářem ze tří metrů napálil balon za záda Doubravy – 0:1. Hned tři minuty nato si nerozuměli domácí obránci a Klouček šel sám na brankáře. Jeho střelu vyrazil Doubrava na roh. Do konce poločasu se domácí přece jen dočkali branky, když vyrovnali Hlavatým – 1:1.

Druhá půle nezačala pro Kněževes nejlépe, když se nechal pro nadávku vyloučit Hertl. „ On ho totiž sestřelil senomatský hráč a Rosťa se hned zvedl a začal nadávat. Kdyby zůstal ležet, tak ten kluk musel být vyloučený a bylo to obráceně,“ vysvětloval Procházka. Hosté se po chvilce ujali vedení. Mácha nahrál Lahvičkovi mezi malé vápno a desítku, ten posadil dva obránce na zadek a zamířil do protipohybu brankáře – 1:2. Na druhé straně mohl vyrovnat Hlavatý, jenž šel sám na branku, ale trefil gólmana. Balon se od Červeného odrazil zpátky k němu, ale následná dorážka mířila jen do tyče. Za Senomaty se dvakrát sám na Doubravu řítil Kozák, ale chyběl mu klid v zakončení. Kněževes ve snaze vyrovnat hrála v závěru vabank a výsledkem byl ještě třetí gól hostů, který dal Klouček – 1:3.

„Náš výkon ze začátku nebyl podle představ, ale ve druhé půli už to bylo lepší. Soupeř mohl vést tři nula, ale nakonec taky mohl prohrát pět jedna,“ řekl Zdeněk Vodrážka, který ještě pochválil výkon rozhodčího: „Rozhodčí to dopískal opravdu výborně, nedal nikomu nic.“

FK Kněževes: Doubrava – Čihař R., Šefara, Hrubý, Procházka – Koska (65. Čechák), Hertl, Zuska, Gonda – Hlavatý, Plaček.

SK Senomaty: Červený – Fronk, Kohout, Havel, Halámek – Trešl (70. Kozák), Klouček, Hůla (56. Kodeš), Hvězda – Mácha (90. Kochlefl Patrik), Lahvička.

Hlavní rozhodčí: Pejša.