Šance proměňovali hlavně hosté

Kněževes - První jarní zápas I. B třídy nabídl ke shlédnutí derby dvou okresních celků. Do předposlední Kněževsi přijely Senomaty, které jsou na tom na sedmém místě mnohem lépe. Domácí podali dobrý výkon a mohli rozhodnout během dvaceti minut. Žalostná koncovka je ale nakonec dovedla k prohře.

28.3.2010

FK Kněževes - LetyFoto: Foto: Deník/ Kamila Hejdová

„Prohráli jsme si to sami. Senomaty měly šest šancí, daly tři góly, my jsme jich měli také pět, šest a dali jsme jen jeden,“ ukázal na slabinu svého týmu trenér Miroslav Procházka.

FK Kněževes – SK Senomaty 1:3 (1:1)

Do zápasu vstoupila Kněževes opravdu výborně, což přiznal i trenér z druhého tábora Zdeněk Vodrážka. „ Dvacet minut byli jasně lepší, měli tři gólovky, naštěstí to ale všechno létalo vedle. Kdyby domácí vedli ve dvacáté minutě tři nula, bylo po zápase.“ Pak se Senomaty začaly dostávat více do hry. Ve 35. minutě kopal Lahvička roh a Klouček, který byl před brankářem ze tří metrů napálil balon za záda Doubravy – 0:1. Hned tři minuty nato si nerozuměli domácí obránci a Klouček šel sám na brankáře. Jeho střelu vyrazil Doubrava na roh. Do konce poločasu se domácí přece jen dočkali branky, když vyrovnali Hlavatým – 1:1.

Druhá půle nezačala pro Kněževes nejlépe, když se nechal pro nadávku vyloučit Hertl. „ On ho totiž sestřelil senomatský hráč a Rosťa se hned zvedl a začal nadávat. Kdyby zůstal ležet, tak ten kluk musel být vyloučený a bylo to obráceně,“ vysvětloval Procházka. Hosté se po chvilce ujali vedení. Mácha nahrál Lahvičkovi mezi malé vápno a desítku, ten posadil dva obránce na zadek a zamířil do protipohybu brankáře – 1:2. Na druhé straně mohl vyrovnat Hlavatý, jenž šel sám na branku, ale trefil gólmana. Balon se od Červeného odrazil zpátky k němu, ale následná dorážka mířila jen do tyče. Za Senomaty se dvakrát sám na Doubravu řítil Kozák, ale chyběl mu klid v zakončení. Kněževes ve snaze vyrovnat hrála v závěru vabank a výsledkem byl ještě třetí gól hostů, který dal Klouček – 1:3.

„Náš výkon ze začátku nebyl podle představ, ale ve druhé půli už to bylo lepší. Soupeř mohl vést tři nula, ale nakonec taky mohl prohrát pět jedna,“ řekl Zdeněk Vodrážka, který ještě pochválil výkon rozhodčího: „Rozhodčí to dopískal opravdu výborně, nedal nikomu nic.“

FK Kněževes: Doubrava – Čihař R., Šefara, Hrubý, Procházka – Koska (65. Čechák), Hertl, Zuska, Gonda – Hlavatý, Plaček.

SK Senomaty: Červený – Fronk, Kohout, Havel, Halámek – Trešl (70. Kozák), Klouček, Hůla (56. Kodeš), Hvězda – Mácha (90. Kochlefl Patrik), Lahvička.

Hlavní rozhodčí: Pejša.

Autor: Kamila Hejdová

28.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Andrej Babiš.

Drtivá výhra ANO na Rakovnicku. Vyhrálo v 76 obcí

Fotbalisté Tatranu Rakovník prohráli v 11. kole divize na Motorletu 0:2.
50

Tatran zahazoval tutovky a na Motorletu padl

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Střední Čechy – Velký zájem médií lze u Krajského soudu v Praze očekávat při repríze představení s hostivickým lékařem Davidem Rathem v hlavní roli. Někdejší hejtman Středočeského kraje čelí společně s další desítkou lidí obžalobě v souvislosti s údajným podílem na korupčních manipulacích s výběrovými řízeními na zdravotnické a stavební zakázky.

Setkání s politiky voliče ve Všetatech ovlivnilo

Všetaty /FOTOGALERIE/ – Když do malé obce na Rakovnicku začátkem října dorazila desítka lídrů středočeských kandidátek politických stran, místní si mysleli, že jde o nějaký žert. Jenže Deník bus, který politiky vezl z Prahy, skutečně svou cestu končil ve Všetatech. Ovlivnilo setkání s vrcholnými politiky naší země rozhodnutí tamních obyvatel při volbách?

Starosta Jenšovský k výsledkům ČSSD: Chybí nám od krajské úrovně lídři

Rakovník /INFOGRAFIKA/– Je rozhodnuto. Nejen na Rakovnicku, ale téměř všude v České republice dominovalo v letošních parlamentních volbách hnutí ANO 2011 Andreje Babiše, ale úspěch zaznamenala také hnutí jako SPD (Strana přímé demokracie) Tomia Okamury či Piráti. Podle starosty města Rakovníka Pavla Jenšovského (ČSSD) dali voliči přednost protestním stranám. Navíc sociálním demokratům chybějí lídři. Deníku to sdělil Pavel Jenšovský v reakci na výsledky právě skončených parlamentních voleb.

Výhra ANO ve volbách? Radost i závazek, míní rakovnický místostarosta

Rakovnicko - Oblastní předsedové a členové hnutí se na oslavu jednoznačného vítězství hnutí ANO v letošních parlamentních volbách sjeli do Říčan u Prahy. Nálada na místě prý byla přímo vynikající. Není divu. Hnutí ANO celorepublikově zvítězilo s drtivým náskokem. V okrese Rakovník dostalo 31,65 procent.