SK Nový Knín – Tatran Rakovník 1:0 (0:0)

V posledním kole se musel trenér Milan Staněk obejít bez řady klíčových opor. S týmem neodcestoval Fiedler, Křikava, T. Kapoun a další opory ze základní sestavy. Šanci tak pochopitelně dostali hráči rezervy a ti rozhodně nezklamali. Od úvodního hvizdu hlavního sudího, bylo všem divákům více než jasné, že oba týmy svedou vyrovnanou partii. To se také nakonec stalo. Na obou stranách bylo k vidění několik dobrých brankových příležitostí. Bohužel, diváci se branky nedočkali. Tutovou šanci na změnu skóre spálil Urik, V. Beneš nedokázal protlačit míč hlavou za záda domácího brankáře. Oba týmy tak odcházely do kabin za nerozhodného stavu.

Stejný obraz hry

I po změně stran se utkání vyvíjelo stejně jako v prním poločasu. Vedení se nakonec mohli ujmout hosté z Rakovníka, ale střela M. Čermáka a následná dorážka O. Pouly do domácí svatyně nezamířila. V šedesáté minutě se konečně skóre zápasu pohlo, ale na úkor rakovnického celku. M. Kapoun nešťastnou náhodou zasáhl ve vlastním pokutovém území protihráče. Rozhodčí odpískal pokutový kop. Domácí s nabídnutou šancí nepohrdli a ujali se vedení – 1:0. Za necelých deset minut odpískal rouzhodčí pokutový kop i na druhé straně. Domácí poslali nemilosrdně k zemi hostujícího Poulu. K pokutovému kopu se postavil Pokorný. Ten ale nedokázal tuto výhodu využít a jeho pokus brankář s přehledem kryl. Po zbytek poločasu bylo k vidění ještě několik zajímavých šancí, ale skóre zápasu se již neměnilo.

„Utkání bylo vyrovnané a slušela by mu remíza. Hosté dokázali využít pokutový kop, u nás Pokorný tuto šanci nezvládl,“ komentoval utkání lodivod Milan Staněk.

Tatran Rakovník: Braun – Novák – M. Kapoun, V. Beneš, Pokorný – Kratochvíl, M. Urik, Čermák, Krejza – Poula (71. Benneth), Eck.
Trenér: Milan Staněk