Všichni aktéři už byli v dresech, na hodinách byl čas začátku zápasu, ale kabina rozhodčích zela prázdnotou. Zřejmě blížící se přechod na zimní čas se stal důvodem k omylu sudího Sýkory, který asi byl překvapen telefonním hovorem na téma, kde je. Nakonec i on byl připraven a utkání s půlhodinovým zpožděním mohlo začít. A začalo v kvapíkovém rytmu od samého začátku.

FC PO Olešná – Olympie Rakovník 2:2 (2:1)
Rakovničtí začali v Olešné jako draci a během úvodních minut měl brankář Pavlíček co dělat. Dvakrát byl úspěšnější, než útočníci hostí, potřetí se ale karta obrátila a Beneš posunul body do Rakovníka – 0:1. To ale vlilo domácím novou bojovnou krev do žil a za chvilku brankář Koch kapituloval před opakovanou střelou A. Procházky – 1:1. Další minuty se hrálo hlavně mezi vápny a jen sporadicky oba soupeři provokovali brankáře střelami. Po půlhodině se domácí Jirásek rozhodl jinak, dlouhým pasem vyprovokoval do akce Itnera a jeho zakončení přineslo obrátku ve prospěch Olešné – 2:1.

Olešná měla chuť i na další góly, ale Kurkova střela minula cíl, Jirásek zasáhl jen trubky brankové konstrukce a Itner zamířil více vlevo, než bylo třeba. Když ani Mucha svojí dvojnásobnou střelou neuspěl, přišly opět chvíle pro Olympii. Dyršmíd se dostal přímo před Pavlíčka, ale domácí gólman nelenil a s nasazením všech sil střelu vytáhl.

Také začátek druhé půle byl ještě pod taktovkou domácích, Jirásek a po něm Kašpar ale pohrdli dalšími góly. Od 70. minuty se znovu karta obracela, když hosté získali sérii standardek. První varování poslal Dyršmíd, po něm ale Asník mířil přesněji – 2:2 a závěr si vzal na nohu Šuléř, ale jeho zakončení nemířilo do sítě. Remíza snad spravedlivá, ale fotbal to byl hořký.

Olešná: Pavlíček – Knot, Kurka (46. T. Procházka), Holeček, Kašpar – Jirásek, Hlavsa, A. Procházka, Ivančík – Mucha, Itner.
Olympie: Koch – Beneš, Křováček, Novák, Mar. Rek, Cír – Šuléř, Šutera (75. Ježek), Mich. Rek – Asník, Dyršmíd.