Když 1. května žádal Ján Ducár o prominutí poloviny svého trestu, žádost byla zamítnuta. Jistě si vzpomínáte, na incident v domácím zápase s Louňovicemi, po kterém strašecký univerzál dostal tříletou stopku.

Vyhověno mu nebylo, a tak kouč Mrázek moc na výběr neměl. Do útoku si povolal Zdeňka Schwendta z SKR. Mladý a snaživý fotbalista určitě týmu pomohl, ale na záchranu to třeba stačit nebude. Proto jsme se ho zeptali, jestli se po konci jara vrátí do Rakovníka a jaké má jeho mateřský klub úmysly.

Ve Strašecí to nevypadá dobře, věří ještě někdo, že se zachráníte?
Je pravda, že teď to nevypadá moc dobře, ale pořád tam nějaká šance je a dokud bude, tak budeme věřit a uděláme všechno pro to, aby se soutěž zachránila.

Na jaře jste byl povolán do týmu na výpomoc, jak jste svou úlohu splnil?
Myslím si, že jsem docela týmu pomohl, ale mohl jsem dát více branek, šancí na to bylo hodně, ale bohužel jsem jich moc neproměnil, tak doufám, že ještě nějaké branky do konce soutěže přidám.

Kam plánujete odejít na podzim? Nevrátíte se na SK Rakovník?
Návrat na SK Rakovník v plánu mám, slíbil jsem to trenérovi Jirkovi Kučerovi i starostovi Zdeňkovi Nejdlovi, takže se vrátím. Návrat by mohla ohrozit jen zajímavá nabídka z vyšší soutěže (smích).

Půjdete o dvě soutěže níž, co bude pro tým prioritou?
Bohužel je to o dvě soutěže níž do I. A třídy, ale vedení i kádr má v plánu postoupit do vyšší soutěže, takže pro to uděláme všechno, abychom vrátili SK Rakovník tam, kam patří. Což je jednoznačně do vyšších soutěží.

Na SK Rakovník se má vrátit po dlouhé době také zkušený a starší Martin Havel, mladý stoper Petr Hornof z Tatranu, víte ještě o někom, kdo by mohl být pro vás přínosem? Jak takto složené mužstvo bude fungovat?
Ano, slyšel jsem o tom, že se má vrátit i Martin Havel a myslím si, že je to dobře. On nám mladým hráčům pomůže a dá to hře potřebný klid a zkušenosti, které má na rozdávání. Tohle bude, podle mě, velký přínos pro celý kádr. Petr Hornof, stoper, který má zkušenosti také z vyšších soutěží, sice mladší, ale něco už má taky odkopáno a věřím, že i on bude dobrou oporou a výstuhou v naší defenzívě. Vedení chce ještě oslovit některé své hráče, kteří jsou na hostování v jiných klubech, tak uvidíme, třeba i oni se vrátí… Myslím si, že to bude navzájem vše fungovat, na SK je velmi mladý a kvalitní tým (průměr týmu je snad 21 let), což je neskutečný a jsem si na 110 procent jistý, že přijdou jen pozitiva.