2:6? NEBYL PROBLÉM, ATLANTIK ZÁŘIL
Po třech výhrách v řadě čekal na futsalisty rakovnického Atlanticu nelehký duel v malé hale v Kolíně, kam navíc tým odjel bez velké posily Poláka, P. Tvrze či Vodrážky. I proto se v utkání dostal do svízelné situace, protože během prvního poločasu prohrával už 2:6. V tu chvíli pomohl oddechový čas kouče Tomáše Rendla, po němž hosté ještě do poločasu i díky dvěma desítkám M. Schwendta snížili na rozdíl jediného gólu. Po přestávce pak obrat dokonali a vyhráli 11:8. „Bránili jsme od půlky hřiště, což technickým domácím vyhovovalo. Po oddechovém čase jsme je začali presovat a zápas jasně ovládli," těšilo Marka Tvrze, jemuž udělal radost výkon Matěje Schwendta (foto). „Pět gólů je super, ale teď se bohužel vrací do Švýcarska, kde žije. Pomůže až na konci sezony," vysvětlil Tvrz, proč šikovný borec už v sestavě figurovat nebude.

Tvrz se zastavil také u mladíčka Roberta Hamouze, teprve osmnáctiletý kluk se blýskl důležitým gólem na 7:6. „Měl toho hodně ve velkém fotbalu, kde za SK hrál v mužích i dorostu. Proto jsme se domluvili, že futsal bude hrát až po skončení sezony. Hodně nám pomůže," míní Tvrz a potvrzuje, že atmosféra v týmu je už úplně jiná než po prvních výsledkových debaklech. „První dvě kola ještě hráči kopali fotbal, těžko jsme dávali sestavu dohromady. Teď je to něčem jiném, Kolínu jsme nedali šanci," dodal.

Atlantic si čtvrtou výhrou v řadě upevnil 5. místo v tabulce.

PROTI KADANI BODLY HOLKÁM I TYČKY

Úvodní turnaj divize futsalistek se odehrál těsně za hranicí rakovnického okresu, na Stochově. A oba celky z našeho okresu si vedly výborně, když FK Rakovník i Olympie Rakovníka shodně porazily 3:2 Kadaň a se slabšími Teplicemi vyhrály vysoko 7:1 resp. 8:0.

Největší drama přinesl zápas FKR s Kadaní, v němž hostující hráčky dvakrát vedly, Rakovničanky pokaždé srovnaly a v závěru jim vystřelila tři body Dominika Fedorková. „Na úvod jsme si nemohli víc přát. Dokázaly se prosadit i naše mladé hráčky, věkem ještě dorostenky, což mě příjemně překvapilo," těšilo vedoucího rakovnického družstva Zdeňka Učíka.

Olympii proti Kadani pomohlo, že její hráčky stály třikrát na správné místě poté, co se meruna odrazila od tyčky. V prvním případě to byla Adéla Brabco po střele Dobrevové, ve druhém poločase zase dvakrát Andrová – pokaždé po ráně Dubcové. Pro vedoucího týmu Olympie Jaromíra Štefana obrovská úleva a spokojenost: „Šest bodů na úvod ze dvou zápasů, lépe to ani nešlo. Holky však musí potvrdit svou kvalitu v dalších zápasech," varuje dopředu.