SK Lány – FK Brandýsek 1:3 (0:2)


Hosté šli hned od začátku za ziskem tří bodů, pohledné kombinace předváděli hlavně po své levé straně.Ale ani Mladý a následně po něm Hink se z bezprostřední blízkosti domácího gólmana netrefili mezi tři tyče.Udeřilo ale hned v 5. minutě. Po řadě nepřesností ve středu pole se ke střele z hranice velkého vápna dostal Sedláček, Haužvic sice jeho střelu vyrazil, jenže napodruhé, za nezájmu domácí obrany, uklidil míč do sítě - 0:1.
Obdržená branka domácí probudila a snažili se vystrčit růžky.Ve 12. minutě nebezpečně s pomocí teče hostující obrany pálil Lupák a následně po něm krásnou střelou šajtlí těsně minul hostující bránu Blín. Ovšem hostující obrana včetně gólmana Plotěného pracovala bezchybně. Navíc hosté vyráželi do nebezpečných protiútoků.
Ve 27. minutě domácí připravovali střídání s úmyslem posílit útok, ale hosté je zmrazili krásnou akcí. Po dlouhém nákopu z obranných řad se k míči dostal Rychlý a domácí obrana mu umožnila zpracovat, zaseknout balon, otočit se a krásně nahrát zpětnou nahrávkou nabíhajícímu Sedláčkovi - 0:2.
Zvýšit vedení mohl hodně aktivní Rychlý ve 30. minutě z TK, ale těsně přestřelil. Poté krásně prostrčil míč mezi domácími obránci Mladému, ale Haužvic s obtížemi vyrazil.
Domácí vtrhli do druhého poločasu jako pokropeni živou vodu. Do stoperské dvojice se vedle Putika postavil Dudášik, který byl v úvodní části jen na střídačce, a obranná hra Lánů se zkvalitnila.
Zato obrana hostí nebyla tak neprostupná jako v 1. půli, ale mají v brance Plotěného a ten je několikrát podržel. Nejdříve si poradil s TK Blína a poté na něm z bezprostřední blízkosti vyhořeli Švolba, Ivo Rybář i Černý.
V 62. minutě po dlouhém výkopu domácích sklepl hlavou na Švolbu Černý, ale ten z malého vápna přestřelil.
Nedáš, dostaneš, stará fotbalová pravda. Za minutu po krásné kombinaci střídajícího Tichého a Rychlého zastavil druhého jmenovaného až v pokutovém území brankář Haužvic. A Sedláček z penalty dovršil svůj hattrick – 0:3.
Lánští kupodivu nesložili zbraně a v 74. minutě po hlavičkovém souboji Švolby s Čapkem útočník padl k zemi a rozhodčí nařídil další pokutový kop. Dudášik zkušeně proměnil - 1:3.
Domácí se nadechli k náporu, ale chyběl jim potřebný klid v koncovce a tak ani stoprocentní šance Černého, Blína a Putika už nepřinesly žádnou změnu skóre a Brandýsek si odvezl důležité body v boji o záchranu v I. B třídě.
Podle hostujícího trenéra Radka Hanzlíka by 31 bodů jako prvoligovému SK Kladnu mělo stačit „Mohlo by to stačit, budeme to přepočítávat, uvidíme jak dopadne divize, každopádně jsou to pro nás důležité body. Chtěli jsme je získat už minulý týden, kdy jsme podali paradoxně vynikající výkon a prohráli jsme. Dneska to nebylo ideální, nicméně máme tři body, tak snad se to bude rovnat záchraně.“
Branky: 74 . z pen . Dudášik – 5., 27., 63. z pen. Sedláček
Lány: Haužvic - Čapek, Putik, Vácha (45. Dudášik), Pleiner (77. Rybář V.) - Rybář I., Lupák, Dvořák, Blín – Reichl (Černý), Švolba.
Brandýsek: Plotěný - Šulda, Vlasák, Kala- Pacek, Rychlý Libor, Hink (90. Masopust), Sedláček, Valášek – Vaněk (85. Tesař), Mladý (60. Tichý).

AUTOR: Josef Jindra