Určitě ho na stadionech potkáváte, jen nevíte, s kým máte tu čest. „Máte pravdu. Lidé mě neznají. Třeba nadávají na rozhodčího, a když se něco semele, většinou to odnese někdo známější. Třeba předseda komise rozhodčích pan Štefan,“ přiznal muž, jenž má obsazování zápasů v okrese pod palcem už 23 let! Tehdy funkci převzal po svém otci.

Přiznal jste, že je to Váš první rozhovor pro média, z toho usuzuji, že Vaše práce ani tvář nejsou veřejnosti moc známy.
Máte pravdu. Lidé, co chodí na fotbal, mě neznají. Třeba nadávají na rozhodčího, a když se něco semele, většinou to odnese někdo známější. Třeba předseda komise rozhodčích pan Štefan.

Tímto Vaše anonymita padla, teď abyste jezdil na zápasy s ochrankou…
Snažím se dělat svoji práci co nejlépe, takže to snad nebude zapotřebí. (smích)

Koriguje někdo nasazování rozhodčích?
Dřív to dělala sportovně technická komise. V současnosti obsazení důležitých utkání konzultuji s předsedou komise rozhodčích.

Stává se, že je na Vás vyvíjen tlak ze strany klubů, s tím, že chtějí toho či onoho rozhodčího, nebo ze strany arbitrů, kteří například chtějí konkrétní utkání?
Ne, s tím se nesetkávám. Pouze se stává, že mě rozhodčí požádá, zda by nemohl pískat směrem, kde se bude daný den pohybovat.

Každý si buduje svoji pověst, ať kluby, hráči, funkcionáři či rozhodčí. Když jde do tuhého, berete ji u svých oveček v potaz?
Určitě vím, jak kdo řídí a jak se chová. K tomu přihlížím.

Mají kluby možnost vetovat rozhodčího?
Ano. Kdo je v posledním půlroce, třeba na podzim, řídil, toho mohou na jaro bez udání důvodu vetovat. Stává se to, ale není nikdo, kdo by v četnosti vynikal.

Celý rozhovor naleznete v tištěném vydání Rakovnického deníku v pátek 19. března 2010.