AFK Sokol Semice – SK Rakovník 1:0 (1:0)

Hosté se od prvních minut usadili na polovině domácích, kde velmi dobře kombinovali a donutili domácí tým k hlubokému bloku. První velkou šanci měl Pucholt v 15. minutě, ale jeho střelu z hranice velkého vápna zblokovala domácí obrana na rohový kop. Z ojedinělého brejku domácích padla hned první branka utkání, když v 19. minutě Červený podskočil dlouhý nákop domácího stopera a Souček nedal střelou z voleje Šimkovi žádnou šanci – 1:0. Skóre mohl vyrovnat Isteník, ale ve velmi dobré pozici, když se ocitl osamocený na penaltě, zbrkle přestřelil. Ve 28. minutě Isteník dokonce vyrovnal, ale rozhodčí branku neuznali pro ofsajd. Hosté byli i nadále lepším týmem, ale nemohli se prosadit v zakončení, když obrana Semic stála na svém vápně v sedmi hráčích. Zajímavou příležitost měl Sklenka ve 41. minutě, ale jeho trestný kop z dvaceti metrů nepřinesl Štruplovi žádné nebezpečí.

Druhý poločas byl obrazem toho prvního. Postupem času se tlak Rakovníka ještě stupňoval. Hosté sice hráli na polovině soupeře, ale přes silný defenzivní blok Semic se nemohli dostat do výraznější příležitosti. Střely Sklenky, Fojtíka či Pucholta ze střední vzdálenosti Štrupl pochytal, nebo nemířily mezi tři tyče. Druhou branku domácích mohl z brejku přidat Koštíř, ale jeho únik a následnou střelu zblokoval navrátivší Jirásek na rohový kop. V 75. minutě prošel Severin přes tři protihráče, ale recept na Štrupla v brance nenašel. A když brankou neskončily ani dvě hlavičky Gašpárka, domácí hubenou výhru nakonec se štěstím uhájili.

„Zápas jsme si prohráli sami, když jsme šance, které jsme měli neproměnili. Naopak soupeř ze dvou možností jednu proměnil. Severin, nebo Isteník se nedokázali brakově prosadit ani z hranice malého vápna a takové šance by se proměňovat měly," litoval neproměněných příležitostí trenér SK Rakovník Miroslav Procházka, který přes prohru mužstvo za předvedený výkon pochválil, avšak zároveň dodal, že jiný tým by zde s tolika šancemi bodoval. „Hráli jsme opravdu dobrý fotbal, asi nejlepší, co jsme zatím na jaře předvedli, ale bohužel jsme bez bodu. Kdybychom si žádné šance nevytvořili a soupeř nás přejel 5:0, tak to ještě vezmu, ale při tolika příležitostech by zde jiný mančaft určitě bodoval. Domácí už závěr nějak ubojovali, ale ztráta bodů s takovým soupeřem opravdu mrzí."

SK Rakovník: Šimek – Beneš, J. Červený, Fojtík, Severin – Jirásek, Pucholt, Sklenka, Bystřický (84. Rohla), P. Tvrz (75. Gašpárek) – Isteník. Trenér: Miroslav Procházka.

Autoři: Marek Tvrz, Josef Rod