V poledne se sešlo 10 týmů, které byly rozděleny do 2 skupin. Podle výsledků ve skupinách se potom rozhodovalo o konečném umístění. Skupiny bez větších problémů vyhrály SKP a Elektro Viola, která ve finále byla šťastnější a porazila své rivaly 4:2. Bronz získal tým Pallurdo Lišany, když porazil místní Palkosku tým 4:2. Páté místo obsadili Berani, kteří porazili Buccaneers 6:3. V souboji o 7. příčku jasně dominovali Kopáči, kteří zdolali Nouzovské orly vysoko 7:0. Deváté místo vybojoval Vláďa tým po bitvě nad Metráčky 3:2. 

Nejlepším střelcem turnaje se stal Dominik Žďánský s 11 brankami. “Do turnaje jsme jako tým SKP šli s tím, že se chceme napotřetí dostat do finále a vyhrát. Do finále jsme se dostali, ale bohužel nevyhráli. Takže máme takový stříbrný hattrick, ale nijak jsme si to nepřipouštěli, protože jsme prohráli s týmem, který oproti našemu má o dost nižší věkový průměr. Mohli jsme jen překvapit. Vlastně jsme se shodli, že se nám turnaj povedl,” zhodnotil.

Úspěšní běžci rakovnického regionu zleva stříbrný Pilík, zlatý Kratochvíl, bronzový Polívka a uprostřed stříbrná Bradáčová. Na snímku chybí bronzový Pluháček.
Ve Třtici vyhrál slánský Řenč, zářili ale i rakovničtí běžci

Titul nejlepšího brankáře získal Petr Kabele z vítězného týmu Elektro Viola. “Turnaj se nám velice líbil, žádné velké časové prodlevy, což všem vyhovovalo. Vyhráli jsme skupinu a ve finále jsme si poradili s týmem SKP, tak panovala skvělá nálada a byl o to větší důvod zůstat v Senomatech na večerní zábavu, která po turnaji následovala,” pochvaloval si organizaci turnaje.

Petr sošku za nejlepšího brankáře věnoval mladému brankáři z týmu Nouzovští orli. “Hodnotilo se podle počtu obdržených branek, ale určitě jsem neměl tolik práce jako Tadeáš Pospíšil, který podle mě chytal skvěle a chvála jeho odvaze si stoupnout v tomto věku do branky,” dodal.

“I když počasí si s námi zahrávalo, turnaj i s večerní zábavou se povedl. Velké díky patří rozhodčím, kteří byli ochotni dorazit. Turnaj probíhal v duchu fair-play, což je super. Jen škoda, že během dne se nepřišlo podívat víc diváků, na tanečním parketu ale bylo hodně tanečníků. Snad si celý den každý užil a uvidíme se zase za rok,” zhodnotila turnaj organizátorka Bára Sojková.

Ilustrační fotografie.
Kde si v regionu zabruslit?

Alžběta Brabcová