SK Senomaty – Zavidov B 3:1 (1:1)

První šance patřila posíleným hostům, kdy Ryšavý pálil zpoza vápna a domácí brankář Kučaba musel vytáhnout výborný zákrok, aby balón vytěsnil alespoň na břevno. Jenže záhy zaváhala zavidovská obrana, Vávra se prosadil přes dva obránce a nakonec obhodil i gólmana – 1:0. Zavidovští drželi balon na svých kopačkách, ale Senomatští je v podstatě nepouštěli do žádných vyložených šancí. Hosté se vyrovnání dočkali až v závěru první půle, kdy Trešlovi nevyšla klička na polovině hostů a Žďánský se po pravé straně utrhl do brejku, nádherně našel ve vápně naběhnutého Ryšavého, který zakončoval do prázdné branky – 1:1.

Druhá část byla ve znamení snahy hostů zdolat senomatskou obranu. Ta byla ale výrazně proti, navíc jeden z brejků přinesl podle známého úsloví „nedáš, dostaneš" radost pro domácí. Kodeš se po vhazování uvolnil na levé straně a přihrál nové jarní posile – Kuklovi, který zpoza vápna bodlem zaskočil Štillera v brance a zvýšil na 2:1. Další vývoj zápasu byl opět již podlé zaběhnutého scénáře, jen ke škodě hostů jejich převaha končila víceméně vždy před šestnáctkou domácích. A tak přišel další gól domácích, kdy kapitán Karnold dostal nádherný balón od Kukly, který zatáhl do vápna, obešel obránce a pak i gólmana a zvýšil v 86. minutě již na 3:1. Tento stav vydržel až do konce.

„Nástup do utkání jsme měli výborný a brzy se ujali vedení. Soupeř po naší velké chybě dokázal ve 40. minutě vyrovnat a v druhé půli byli hosté herně lepší a zasloužili si minimálně bod. My jsme však byli efektivnější a dobře jsme to ubránili, i když jsme Zavidovské do několika šancí pustili. Byli jsme herně disciplinovanější a proměnili jsme šance, které jsme si vytvořili, a získali důležité tři body," zhodnotil utkání domácí lodivod Petr Sojka.

SK Senomaty: Kučaba – Zápal (79. Jelínek), Karnold, J. Vávra, Kukla, Polcar, Hudák, Kodeš, Havel, Tajbl (72. Sailer), Trešl.

Zavidov B: M. Štiller – P. Čech (89. R. Štiller), Ryšlavý, Dvořák, Plincner, P. Čech, Žďánský, Geier, Pešek, Kraus, Zuda.