SKP Kolín – Atlantic Rakovník 9:2 (4:1)

Utkání začalo velice opatrně z obou stran. Domácí čekali, co hosté předvedou a hrozili nebezpečnými brejky. První branku vsítili Kolínští, když se jejich tři hráči vydali do rychlého protiútoku, který zakončili nechytatelnou bombou pod břevno. V prvním poločase se dost faulovalo, a tak poměrně brzy oba týmy nasbíraly pět faulů a následovaly devítky.

Tu první s přehledem proměnil M. Schwendt – 1:1. O dvě minuty později byl faulován L. Beneš a na značku si míč znovu postavil M. Schwendt, bohužel brankáře zachránila tyč, a tak se skóre neměnilo.

Tato situace jakoby nastartovala domácí hráče a do poločasu zvýšili svůj náskok na tři branky – 4:1. Ve druhém dějství se podařilo vykřesat jiskřičku naděje, když vystřelil Z. Schwendt, jehož ránu tečoval za vlastního brankáře jeden z obránců. Jenže to by domácí nesměli mít na své straně skvělé útočné duo Slezák – Rejthárek, které se postaralo o většinu dalších gólů. V závěru se zbytečně nechal vyloučit Martin Somol, který musel ze hřiště po druhé žluté kartě.

Domácí tedy zaslouženě zvítězili 9:2 a dokázali, že to s postupem myslí opravdu vážně. V pátek se Atlantic střetne v posledním utkání sezony se slánskou Čechií, která okupuje druhou příčku a netají se postupovými ambicemi.

Atlantic: Šipoš – M. Schwendt, Rendl, Severin – P. Tvrz, Z. Schwendt, Somol, L. Beneš. Branky TJ TZ: M. Schwendt, vlastní.

LUKÁŠ BENEŠ, BIANKA JOGLOVÁ