SK Rakovník – FK Litvínov 0:2 (0:0)

Začátek duelu patřil domácím. Už ve čtvrté minutě Mžourek pumelicí zpoza šestnáctky protáhl litvínovského gólmana Brejchu. Toho o pět minut později od pohromy zachránila tyč, kterou bombou z 30 metrů orazítkoval Krejčí. Poté však převzali iniciativu hosté a rychlými útoky zaměstnávali obranu domácích.

Svůj tlak korunovali vedoucím gólem ve 23. minutě, kdy byl Severa u dalekonosného centru do pokutového území Rakovníka dříve než vyběhnuvší brankář Kukla, kterému udělal kličku a poslal merunu do opuštěné svatyně – 0:1. V závěru prvního poločasu se domácí snažili skóre vyrovnat a zejména Krejčí k tomu měl blízko. Ve 33. minutě po úniku a přihrávce Roubíka jeho projektil vypálený z rohu malého vápna Brejcha házenkářskou roznožkou vyrazil do pole a krátce nato Klasnův centr hlavou nasměroval mimo tyče.

Do druhého dějství Rakovničtí nevstoupili šťastně, protože už po třech minutách zastavil Vaidiš ve velkém vápně Měšťánka faulem a hlavní arbitr zápasu Dobrý ukázal na značku pokutového kopu. Ten proměnil Severa – 0:2. Od té chvíle se Severočeši už jen soustředili na hlídání svého náskoku. Domácím hráčům přenechali střed hřiště, ale do šancí, z nichž by mohli udeřit, je nepustili. Zaváhali jen v 53. minutě, kdy lob Krejčího z hranice trestného území Brejcha konečky prstů vytáhl nad břevno. Pak ale musel po litvínovských brejcích předvést své umění i Kukla.

V 56. minutě vyrazil povedenou střelu Měšťánka a vzápětí zlikvidoval i bombu Horského. Ta současně byla i tečkou za střeleckými pokusy obou týmů a zápas se prakticky už jen bez většího vzruchu dohrával. Domácí se sice stále snažili výsledek korigovat, ale hosté jim to nedovolili.

„Když nedáme gól, nemůžeme na úspěch pomýšlet. Opět se ukázalo, že koncovka je naší velkou slabinou. Chybí nám nejen pohotovost, ale někdy i nápad, jak soupeře přelstít. Naopak v obranné činnosti se dopustíme chyb, které protivník trestá“ posteskl si domácí trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Kukla – Bláha, Vaidiš, John – Podroužek, Krejčí, Roubík, Mžourek – Klasna, Stuchl (66. Isteník), Kučera (64. Lupák). Trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník se s divizní soutěží rozloučí v sobotu 19. června v Praze, kde se od 14 hodin střetne s Admirou.

JAROSLAV MOKREJŠ