TJ TZ Atlantic Rakovník – RSC Čechie Slaný 7:4 (1:1)

Utkání se po celou dobu odehrávalo ve vysokém tempu. Zkušení slánští hráči měli v úvodu utkání více ze hry, ale do vedení mohli jít domácí. 
M. Schwendt ve třech nájezdech na výborně chytajícího Vošmika v brance hostí nevyzrál. I na druhé straně klasicky výborně chytající a jistý Šipoš přiváděl po celý zápas hosty doslova k zoufalství.

První do vedení se dostala Čechie. Exkladenský hráč David Hlava si zaběhl za obranu, zpracoval těžký balon a s notnou dávkou štěstí překonal Šipoše – 0:1. Tento stav netrval dlouho. Na rozehraný roh 
M. Schwendta a L. Beneše si naběhl Severin a hlavou rozvlnil síť. Závěrem prvního poločasu Atlantic dostal Čechii pod tlak a za posledních 
10 sekund dokázal vystřelit čtyřikrát na branku.

Ovšem výborný gólman hostí za svá záda nic nepustil. Druhou půlku se dostali do vedení znovu hráči Čechie, ale hráči Rakovníka znovu dokázali bleskově odpovědět, když L. Beneš obstřelil Vošmika – 2:2. Další branku dali znovu hráči Slaného, a to když se po chybě domácí obrany dostali před Šipoše a nezaváhali – 2:3. Jenže Atlantic znovu nesložil zbraně a dokázal vyrovnat. Zásluhou P. Tvrze.

Přetahovaná o vedení znovu pokračovala. Domácí hráči nepohlídali vydařený slánský signál a znovu prohrávali, ale proti byl znovu P. Tvrz – 4:4. Za tohoto stavu využili hostující hráči možnost „tajmu" ve snaze vymyslet, jak strhnout vedení na svoji stranu.
Bohužel pro ně domácí hráči vystihli jejich záměr a z protiútoku strhli vedení na svoji stranu – 5:4. Čechie poté začala hrát vabank v podobě power – play, který se jim stal osudným.

Chybu v rozehrávce musel Chadima zastavit faulem, a protože už měli Slánští na svém kontě pět faulů, tak následoval devítimetrový kop. Ten si na značku postavil 
M.  Schwendt a s velkým klidem a přehledem poslal míč do sítě – 6:4. Poslední slovo měl Honza Severin, když si znovu naběhl na signál M. Schwendta a L. Beneše a rozhodl o cenném vítězství Atlanticu. Toto vítězství znamená, že Atlantic obsadil v sezóně 2012/2013 Středočeského krajského přeboru čtvrtou příčku.

Atlantic: Šipoš – Severin, M. Schwendt, Rendl – L. Beneš, P. Tvrz, John, M. Tvrz. Branky TJ TZ: P. Tvrz 3, Severin 2, M. Schwendt, L. Beneš.

LUKÁŠ BENEŠ