Do třetice to konečně vyšlo a slavíte postup do III. třídy, kam jste postoupili s náskokem 10 bodů. Spokojenost?
Sezona byla dobrá, až na ten závěr, kdy jsme měli postup jistý, což bylo asi pět kol před koncem. To už jsme zkoušeli různé kluky, aby si zahráli všichni, ale jinak si myslím, že sezona byla pohodová a zvládli jsme ji s přehledem.

Byl postup vaším hlavním cílem?
Letos už jsme chtěli postoupit, protože už to hrajeme po sestupu z přeboru tři roky. Poprvé nám to o kousek uniklo, vloni jsme nezvládli jaro a letos už jsme šli za postupem od prvního zápasu.

V soutěži jste prohráli čtyřikrát, z toho jednou na penalty. Kde jste podali váš nejhorší výkon?
Nejhorší zápas jsme asi odehráli v Roztokách s béčkem, kde je malé hřiště, hrají tam hrozně mladí kluci a my jsme na to nebyli vůbec připraveni. Tam nám brzy utekli a my už to nestačili stáhnout. Na Rudě, kde jsme prohráli 3:2, to bylo vyrovnané a my skončili bez bodu kvůli jalové koncovce. No a naposledy s Kněževsí byli kluci po dokopné, přesto porážka 1:5 průběhu neodpovídala. Opět jsme neproměňovali šance. Chtěli jsme si udržet domácí neporazitelnost, sice to nevyšlo, ale alespoň si zahráli všichni.


Jaké utkání bylo naopak vaše nejpovedenější?
Určitě v Kněževsi. Tam jsme hráli na podzim a potřebovali jsme vyhrát, abychom si od nich udrželi odstup a vytvořili si základ pro jaro. Nakonec jsme tam vyhráli 5:2 a zápas se nám opravdu povedl.

Takže zlomový okamžik…
Tehdy jsme si vytvořili určitý náskok, což bylo důležité, neboť jsme pak z kraje jara hráli třikrát venku a doma s Šanovem. Všechna utkání jsme pak zvládli a nemuseli se tak strachovat v posledních kolech, kdy nás čekaly rezervy Senomat, Kolešovic a Kněževsi. To člověk nikdy neví, jak to může dopadnout.

Ve IV. třídě je spousta rezerv. Jak vnímáte fakt, že jsou různě posilovány z prvního týmu?
Já tohle moc neřeším. Na to musíme být připraveni, že budou posíleni o dva nebo tří kluky z áčka. My, když jsme mívali béčko, tak jsme to také tak dělali. Nám to nějak nevadí a zase má pak fotbal větší náboj, když jsou tam lepší kluci a o to se líp hraje.

Který z vašich konkurentů byl vůbec nejsilnější?
Těžko říci. Kněževes byla určitě hodně silná, ale tam se nám zápas povedl. Na jaře se hodně zlepšila Ruda, která má výborné mužstvo a doma jsou vždycky silné Mšecké Žehrovice. Málem jsem zapomněl na druhý Šanov. To je skoro jako derby a s ním je to vždycky těžké. Zápasy byly velmi vyrovnané a rozhodovaly maličkosti. Šanov byl opravdu velmi dobrý.


Myslíte si, že příští rok postoupí?
To je těžké tipovat, protože IV. třída se každý rok velmi mění. Jelikož je tam většina béček a tak za ně nastupují dorostenci, kteří odcházejí a poté nastoupí úplně jiné mužstvo. Ale myslím si, že Šanov na postup má.


Mužstvo táhl kanonýr Bařtipán, který vstřelil skoro čtyřicet branek. Kdo další byl pro tým oporou?
Jarda byl gólově velmi důležitý. Ale jinak bych nerad jmenoval, abych na někoho nezapomněl. Horší třeba je, že máme zraněného Petra Katonu, který je v záloze velmi důležitý. Ten je po operaci kolene a vůbec nevím, zda bude na podzim k dispozici. Většinou jsou oporami starší kluci. Třeba Sláva Vachtl, na to, že mu je 44 let a ještě dojíždí na fotbal až z Prahy, je pro nás nesmírně důležitý, na hřišti je znát a je to náš kapitán.

A slabiny?
Třeba obranu máme starší a potřebovali bychom ji posílit. Chtělo by to někoho, kdo by ji dokázal usměrnit, tam nás to zatím tlačí nejvíc.

Máte už nějaké vyhlídnuté posily?
To je věc, která se odvíjí od finančních možností. Jelikož jsme klub s malým rozpočtem, vypadá to, že začneme se stejnou sestavou, jako jsme odehráli III. třídu. Ale žádné posile se rozhodně nebráníme.

Jak jste spokojen s diváky?
Určitě bych byl radši, kdyby jich chodilo víc, ale v rámci IV. třídy si myslím, že na nás chodilo dost lidí. Jezdili na nás i z venku, takže nějakých čtyřicet, padesát jich vždycky přišlo. A třeba na zápas se Šanovem jich bylo skoro sto.

Jaké budete mít ambice ve III. třídě?
Já si myslím, že ve III. třídě je čtyři, pět mužstev, které budou určitě lepší, ale ostatní mančafty jsou podle mě hratelné. Když bude dvanáct týmů, tak bychom kolem toho osmého místa mohli být. Hlavně se ale chceme fotbalem bavit, to je to nejdůležitější.


A z dlouhodobějšího hlediska? Láká vás myšlenka vrátit se zpět do přeboru?
To už se bude odvíjet od něčeho jiného. Jelikož máme polovinu mužstva starších kluků kolem čtyřicítky a druhou polovinu mladých, záležet bude, jak se ti mladí chytí a jak tým doplníme kluky, kteří ještě nastupují v dorosteneckých týmech jiných klubů. V nejbližší době je ale III. třída náš strop.