„Do Jíloviště jsme odjížděli bez zraněného brankáře Doubravy, který má problémy s kolenem, přesto jsme chtěli urvat tři body. Škoda že jsme je nakonec nezískali, ale nám už teď o moc nejde, jsme zachráněni a fotbal to byl jinak hezký,“ nesmutnil z dvoubodové ztráty novostrašecký asistent Pavel Němeček.

Mladý novostrašecký gólman Javůrek, který Doubravu nahradil, se vytáhl hned v první minutě, když téměř jisté brance zabránil ukázkovým rozštěpem. „První půle byla velmi vyrovnaná a přinesla mnoho šancí na obou stranách. Hrálo se na malém hřišti, a tak bylo k vidění spousta soubojů a balon musel jít hned od nohy,“ popsal první poločas novostrašecký asistent trenéra.

„Na začátku druhé půle byli domácí aktivnější, více nás atakovali a zachytávali nám naše přihrávky. My jsme se dostávali do hry velmi obtížně a stálo nás to mnoho sil,“ přiznal Němček.

Skóre otevřel v 61. minutě po samostatném úniku domácí Janoušek. Hned vzápětí však vyrovnal Svoboda, když jeho rána z úhlu se odrazila od břevna do branky. Hosté se mohli o chvíli později dostat i do vedení, ale břevno Bubákům tentokrát nepomohlo a střela Jana Mrázka se od něj odrazila pouze do autu. Hlavičku stejného hráče pak zastavila i rukavice domácího gólmana Varechy. V závěru se pak na druhé straně vyznamenal Javůrek, který míč letící do šibenice vyškrábl konečky prstů na roh.

Duel dospěl do penaltového rozstřelu. Z domácích proměnili všichni, naopak z Novostrašeckých rozhodující penaltu nedal Isteník. „Myslím si, že pro diváky to bylo zajímavý zápas. Hrálo se v bojovném nasazení, mělo to spád, i rozhodčí pískal výborně. Musím vyzdvihnout výkon gólmana Javůrka. Doubrava má opravdu kvalitního nástupce. Dobře zahráli také stoper Duchoň a záložník Palko,“ vyjmenoval nejlepší hráče hostujícího týmu Němeček, jenž dodal malou perličku. „Zápas byl okořeněný přítomností ikony českého fotbalu – Horsta Siegla staršího, jenž domácí dirigoval ze střídačky. Naši hráči se s ním po zápase, když už byli v civilu, fotili a bylo to docela příjemné,“ dodal.

Sokol Nové Strašecí: Javůrek – Beneš, J. Mrázek, Duchoň, Soukup (82. Isteník) – Mžourek – Cafourek (72. Erba), L. Mrázek, Palko, Ducár – Svoboda (88. Buršík). Trenér: Miroslav Procházka.