Jak jste spokojen s konečným umístěním a bodovým ziskem?
Spokojenost se „záchranou" ano, s body už tolik spokojenost není. Myslím, že jsme mohli mít o takových šest bodů více, zbytečně jsme ztratili body jak na podzim, tak i na jaře. Kdybychom měli 49 bodů, stačilo by nám to na páté místo, což by byl ideální stav.

Na podzim jste získali 24 bodů, na jaře 19, s jakou částí sezony jste spokojen více?
Vzhledem ke kvalitě kádru, kdy na podzim jsme měli kvalitnější kádr, získali jsme o něco více bodů, ale byly tam zbytečné ztráty v Třeboni, v Milevsku atd., tak panuje s podzimní části mírné zklamání. Co se týče jara, bodově je to asi maximum, co tento úzký kádr mohl dokázat i vzhledem ke zraněním a vyloučením.

Během zimní pauzy vám odešlo několik klíčových hráčů, kdo chyběl nejvíce?
Hodně nám chyběli oba stopeři Obermajer i Bodeček a hlavně nám chyběl tvořivý záložník Jakub Hájek. Marina Glasnoviče, jenž dal na podzim šest branek, nahradil Patrik Svoboda a Jirka Kapek, který dal sedm nebo osm branek, což je podle mě dost.

V čem byl váš tým silný?
Největší síla byla v tom, že kluci nedávali svoji kůži lacino a hráli o výsledek až do poslední minuty. Minus je nedisciplinovanost. Docházelo ke zbytečným vyloučením, žlutým kartám atd.

Během sezony jste měli hodně nevyrovnané výkony, někdy jste hodně gólů dostali, jindy jste dokázali 6:1 vyhrát…
Pokud jsme šest branek dostali, byl ten mančaft samozřejmě lepší než my a po inkasované brance byla psychika hráčů nalomena. My jsme většinou hráli na nulu, hlavně na jaře, a jak jsme dostali brzy gól, tým se sesypal a pak padaly další branky jak na běžícím pásu, my jsme přestali plnit taktické úkoly, a když už jsme tedy dostali, tak pořádně (s úsměvem).

Doma jste získali 31 bodů, když více získaly jen tři týmy, venku naopak jen 12…
Doma je to vždycky tak, že se týmu hraje lépe. Navíc se v divizi cestuje docela daleko. Když přijeli hráči z Jindřichova Hradce nebo z Třeboně, byli po čtyřech hodinách cesty nalomeni, pak hned vylezli a šli hned hrát, neboť přijeli akorát na čas a to jim moc nepřidalo. Naopak Karlovy Vary, které jely do Jindřichova Hradce s velkým předstihem, tam zvítězily a vyplatilo se jim to, takže záleží i na tomhle. Buď se nestačíte rozkoukat a brzy prohráváte, a nebo jste někde předem, stihnete se připravit a pak to vypadá jinak.

Soutěž nakonec ovládlo celkem suverénně Hořovicko, v čem je jeho největší síla?
Já mohu hodnotit akorát domácí zápas, kdy jsme s nimi hráli celkem vyrovnaně až na chyby v závěru utkání. Myslím, že je to nadstandardní divizní, ale určitě to není tým, který by bez posílení hrál v poklidu ČFL. Jeho síla byla rychlý přechod do útoku a měl nebezpečné standardky. Pokud by však chtěl hrát obstojně v ČFL, musel by posílit minimálně o tři, čtyři hráče.

Jak se vám hrálo proti ex-rakovnickému Martinu Psohlavcovi, který vám v dresu Karlových Varů dal celkem tři góly?
Martin přijede do Rakovníka za čtrnáct dní a před chvílí jsem s ním mluvil po telefonu. Martin Psohlavec je pořád stejný, v uvozovkách se courá po hřišti, ale ve vápně je v pravý čas na pravém místě a dál gól. Velice těžko se brání.

Jak byste popsal úroveň divize A ve srovnání s krajským přeborem?
Pokud se podívám na celky podle tabulky, tak od devátého místa nahoru jsou týmy na slušné, divizní úrovni. Ale třeba Malše, Milevsko, Jindřichův Hradec, Třeboň či Plzeň jsou srovnatelné se špičkou krajského přeboru a měly by problémy hrát o první místa ve Středočeském kraji. Pokud to srovnám třeba i s divizí B, pak všechny týmy z této skupiny jsou určitě kvalitnější. A když se podívám i na to, jak si týmy z divize A vedou v ČFL, tak jakž takž hraje pouze Písek, Tachov skončil jedenáctý, Táborsko B až patnácté.

Jaký zápas byl z vašeho pohledu na jaře nejtěžší?
Asi doma s Třeboní, kdy jsme sice vyhráli 1:0, ale bylo to takové utrápené, byl to ošklivý fotbal, hráli jsme s posledním týmem… Venkovní zápasy byly nejtěžší v Čížové a Aritmě.

Co říkáte na výkony rozhodčích?
Docela mě překvapili, drtivou většinou pískali rovinu. Nebyli až tak přísní a občas nějaké souboje pustili, ale nebyly v tom žádné záludnosti, že by ovlivnili zápas. Zápasy jsou tedy takové důraznější, hodně soubojů se pouští, ale s rozhodčími jsme žádné problémy neměli.

Jak jste byl spokojen se spoluprací se Mšecí?
No, na podzim byla dobrá. Na jaře to fungovalo hlavně na jednu stranu, i když nám někteří staří matadoři, jako je Zázvorka a Šebesta, trochu pomohli, ale jinak spíš chodili kluci hrát za Mšec, takže to bylo kontraproduktivní. Tam ani nebylo koho vytáhnout, když jsme potřebovali pomoci.

Na podzim jste zmínil, že se z dorostu začíná prosazovat Dolák, jak jste spokojen s jeho výkony v jarní části?
Já jsem se díval na statistiku a Dolák byl nejužitečnějším hráčem, odehrál nejvíce minut. V jeho věku, kdy má před sebou ještě rok v dorostu, je na divizi velmi dobrý hráč a nikdo takový další v divizi neběhá, aby v jeho sedmnácti hrál mezi chlapy v každém zápase.

A co další dorostenci?
Do několika utkání zasáhl také Trégr, Cafourek a brankář Javůrek, který zažil takový křest ohněm poté, co vyloučili v 59. minutě v duelu s Třeboní zkušeného Kuta. On byl z toho takový poprděný a já mu řekl, tak běž do brány. On na to: jako já? Tak jsem mu řekl, mám tady snad jiného gólmana? Nakonec zápas dochytal s nulou.

Jak jste byl spokojen s tréninkovou morálkou?
Myslím si, že v rámci možností byla optimální. Samozřejmě na konci, když hráči věděli, že budou hrát, to trochu povolilo, ale jinak jsem byl spokojen.

Nové Strašecí nakonec bude hrát v příští sezoně krajský přebor, co na to říkáte?
Myslím, že by se mělo postupovat a sestupovat sportovní činností a ne administrativně. Když ten tým má sestoupit, tak na základě nějakých pravidel. Samozřejmě jsou další věci jako finanční stránka, což chápu, ale když má tým spadnout, tak sportovně.

Přejděme k SK Rakovník, který nyní povedete, co si od vašeho angažmá slibujete?
SK Rakovník má mladý, perspektivní tým, mají perspektivní další čtyři ročníky dorostu, na kterých se dá něco budovat, ale je to spíš o té práci, která, doufám, přinese svoje ovoce a bude za mnou vidět. Já si od toho slibuji, když to řeknu na rovinu, posun o soutěž výš z hlediska nejbližších let a nyní chci hrát o přední pozice v krajském přeboru.

Postup rezervy do I. B třídy tedy určitě vítáte…
Určitě, je důležité, aby ti mladí měli možnost okusit si nejnižší krajskou soutěž, ze které se pak lépe přechází do krajského přeboru, a nemuseli běhat někde po okrese, který jim tolik nedá.

Jak bude vypadat letní příprava?
Letní příprava začala 12. července. V sobotu začínáme na domácím hřišti s Královým Dvorem, pak máme Karlovy Vary v rámci předkola MOL cupu, 27. července jedeme do Přední Kopaniny, další středu hostíme Zápy a víkend před soutěží, 8. srpna, budeme hrát doma s Velvary. Tedy žádní lehcí soupeři, všechno jsou to týmy z divize či ČFL. Alespoň kluci uvidí, jak na tom jsou a jak vypadá fotbal na vyšší úrovni. Aby hráli jen se slabšími soupeři, to by je nikam neposunulo.

Plánujete nějaké změny v kádru?
Určitě plánujeme, na každý post potřebujeme jednu posilu, to znamená stopera, obránce, záložníka, útočníka i brankáře. Zatím vedeme nějaké jednání, ale nic není doladěno do konce.