Také si dal cíl skončit do čtvrtého místa. V tom mu bude pomáhat starší a zkušenější harcovník, také bývalý mládežnický reprezentant ve fotbale Zdeněk Pichner, jehož jméno se objevovalo ještě na podzim v trenérské zóně Zavidova. Zeptali jsme se Libora, jaké má s týmem cíle a jestli se kádr nějak změnil.

Jak hodnotíte s odstupem času svůj nástup k prvnímu týmu takového klubu? Je to pro vás výzva?
Podzim byl takovým zahřívacím kolem. Teď to začne od zimní přípravy podle mých představ. Vždy, když něco nového začíná, tak je to určitá sportovní  výzva.

Nyní máte v rukou asi první zimní přípravu s týmem hrajícím krajský přebor, co je podle vás důležité, aby hráči během tohoto období získali, nabrali?
V každé zimní přípravě je potřeba nabrat fyzickou kondici, někdo ji potřebuje získat víc, někdo méně. Pokusím se kluky sladit na stejnou hranici a pak se zaměříme více na míč a herní systém.

O které hráče/posty se budete opírat a na jaké pozici byste potřebovali posílit?
Zkusím se opřít o hráče, kteří už u nás jsou, není potřeba doplňovat kádr, pokud budou všichni k dispozici. Jinak na každý post by se určitě hodil jeden hráč navíc ke zvýšení konkurence (smích).

Odchází někdo z týmu?
Zatím o ničem nevím.

Jak využíváte možnost kombinovat kádr s hráči B týmu či dorostenci?
Tak já vždy využíval mladé hráče, pokud budou na sobě chtít pracovat, tak tomu bude stejně  i nadále.

První přípravný zápas jste sehráli už 1. února na své umělé trávě proti Horní Bříze, jaký styl hry jste od svěřenců očekával? A cobudete chtít po hráčích v soutěži?
Očekával jsem chuť do fotbalu. Na systému budeme teprve pracovat, v dalších zápasech budeme zkoušet určité posty pro jednotlivé hráče. V soutěži očekávám nasazení a chuť vítězit.

Dal jste si nějaký cíl (klidně i osobní, či kolektivní), např. na jakém místě se po sezóně chcete umístit?
Můj cíl je zkonsolidovat tým, dát mu nějaký obraz hry. Hra by měla být jednoduchá, svižná, s rychlým přechodem do útočné fáze. Chtěl bych, abychom se umístili do čtvrtého místa.