Rozhodující moment přišel v 75. minutě, kdy Herink váhal s vyběhnutím si pro míč. Toho využil domácí Reichl ke skórování

SK Lány – Tatran Rakovník 3:1 (1:1)


Domácí vstoupili do utkání brilantně, již ve 4. min. Reichl překvapil nereagujícího Herinka hlavičkou z velkého vápna - 1:0. Tatran se dostal do zápasu po dvaceti minutách. Ve 29. přišel dlouhý nákop Křikavy na Bethela, jenž hlavou prodloužil míč za obranu na neobsazeného Feketeho, jenž přehodil vyběhnuvšího Haužvice - 1:1. Za pět minut chybovala domácí stoperská dvojice a Fekete šel sám na Haužvice, bohužel ale nedokázal naložit se svoj šancí ideálně.

Druhý poločas začal mírným tlakem domácích, ale tatranská obrana odolávala. Zápas se lámal v pětasedmdesáté minutě, kdy Herink zaváhal s vyběhnutím si pro míč a Reichl nohou v malém vápně dotlačil míč do sítě - 2:1. Tatran se v závěru snažil o vyrovnání, ale chyběl moment překvapení. V nastaveném čase poslal Drochýtek malou domů Herinkovi, kterému se nepovedl odkop. Dvořák vyslal Blína, stojícího v ofsajdu do brejku. Rozhodčí Machač k překvapení všech praporek nezvedl a domácí docílili třetí branky - 3:1.

„Bylo to vydřené vítězství. Čekal jsem od svých hráčů mnohem lepší výkon, ale je to taky odvislé od toho, co vám soupeř dovolí. Povedl se nám start do zápasu. Kdybychom byli efektivnější, tak mohlo být rozhodnuto dřív,“ komentoval utkání Milan Dvořák.

„Přijeli jsme s cílem bodovat. Chtěli jsme rozkouskovat hru a nepustit domácí do jejich pověstného tlaku, což se nám, až na úvod zápasu, dařilo. Bohužel dnes si vybral smolný den brankář Aleš Herink. Takový ale je sport. V minulosti nás několikrát podržel. Dnes si to vybral. Každý má nárok chybovat. Naopak absolutorium za vynikající výkon a bránění Libora Švolby zaslouží Lukáš Kapoun, který byl naším nejlepším hráčem. Jedeme dál. Máme před sebou sérii zápasů s papírově slabšími soupeři, kde budeme chtít naplno bodovat,“ vyjádřil se k utkání David Svoboda.

Lány: Haužvic - D. Dudášik - I. Rybář, Rajgl, Pleiner - Humr (60. Ambrož), Blín, Dvořák, Vácha - Švolba (80. Kubička), Reichl.
Trenér: Milan Dvořák.

Tn. Rakovník B: Herink - Křikava - Vodrážka, Špimr, L. Kapoun -Tvrz, Hecht, Topinka, Drochýtek - Fekete (52. Zach), Bethel.
Trenéři: Petr Ogurek a David Svoboda.