Podle senátora a náměstka středočeského hejtmana Marcela Chládka, který ve fotbalové Dukle Praha zastává roli člena představenstva, je spolupráce mezi oběma kluby otázkou času, a to díky schválení pravidel ohledně fotbalových farem. Podle nich můžou mít profesionální kluby „farmu“ s klubem neprofesionálním, který však hraje nejníže divizní soutěž.

„Právě tento fakt brání, aby se SK Rakovník stal farmou prvoligové Dukly,“ řekl Marcel Chládek a dodal: „Jakmile postoupí SK Rakovník do vyšší soutěže, oslovím předsedu Dukly Praha Martina Lafka a předsedu SK Rakovník k jednání o navázání spolupráce. Zatím to však z pohledu farmy není možné.“
Již počátkem roku však vrchní předsedové klubu SK Rakovník řekli, že se především chtějí zaměřit na výchovu svých hráčů a plně tak podporovat mládež.

„Chci především vytvořit maximální podporu mládeži,“ jmenoval jeden ze svých cílů Mirko Kunft, člen výboru SK Rakovník.

V lednu, kdy se konala tisková konference SK Rakovník, se již také mluvilo o budoucnosti A mužstva SK Rakovník. Marcel Chládek spolu se členy výboru SK Rakovník hovořil především o tom, že po záchraně A mužstva v krajském přeboru, což byl prioritní cíl, vyrazí SK Rakovník do bojů v následující sezoně o mety nejvyšší.

„Nebude to otázkou jednoho roku, ale dejme tomu pětiletky,“ řekl tehdy Kunft. Členové výboru, trenér a i Chládek se nakonec v lednu shodli: vzhledem k areálu, který má SK Rakovník k dispozici, by se zde měla hrát třetí nejvyšší fotbalová soutěž, tedy Česká fotbalová liga.