Již v 6. minutě po faulu Vydry na Brdu zahrávali domácí pokutový kop a P. John nedal Hrbkovi šanci – 1:0. Po této brance se hosté tlačili za vyrovnáním, míč drželi na svých kopačkách a jejich snaha byla odměněna ve 34. minutě, kdy si na centr P. Tvrze naběhl bratr Marek a z blízkosti překonal Řehoře – 1:1. 

Ve 49. minutě se ve vápně uvolnil M. Tvrz a našel Plačka, před kterým míč ukopl domácí obránce pouze k P. Tvrzovi, který v dobré pozici zamířil vedle. V 59. minutě nastal zřejmě rozhodující moment utkání. Nejen že domácí Jeníček poslal domácí po brejku do vedení – 2:1, ale hostující Cibulka se dožadoval odpískání údajného ofsajdu a za svoji kritiku byl vyloučen. Herní převaha hostů pokračovala i v deseti mužích v poli, avšak v 71. minutě se domácí dostali k dalšímu brejku a Jeníček definitivně potvrdil domácí výhru – 3:1. O čtyři minuty později ze hry ze zdravotních důvodů odstoupil M. Tvrz a v 77. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Vydra a tak hosté dohrávali dokonce v osmi. Hosté již rezignovali na zvrat v utkání a zápas se pouze dohrával.

„Po brzkém prvním gólu držel SK Rakovník míč častěji, vytvářel si šance a dočkal se vyrovnání. My jsme do druhé půle nastoupili s odhodláním utkání zvrátit v náš prospěch, což se nám podařilo. Poslední půlhodina byla hodně vyhecovaná, létaly samé nadávky, hosté dokonce dohrávali v osmi a v závěru už nikdo nechtěl ani hrát," zhodnotil emotivní závěr kouč Jesenice Bedřich Bočánek.

Podle Marka Tvrze utkání ovlivnila branka na 2:1 a zkrat Cibulky. „Dneska jsme se porazili zcela sami. I přes brzký gól domácích se nám podařilo vyrovnat a byli jsme herně jasně lepší. Bohužel přišel zkrat našeho hráče a utkání dopadlo tak, jak dopadlo. Nezbývá mi nic jiného než domácím pogratulovat k vítězství. Pro nás je to třetí porážka z posledních 4 utkání a za týden s Pavlíkovem nás nečeká nic lehkého."

FC Jesenice: Řehoř – Altman, P. John, Mutinský, Balý – Pacourek (78. Worofka), Pfejfer, Horvát, J. John – Jeníček, Brda.

SK Rakovník B: Hrbek – Z. Červený, Kučera, Cibulka, Vydra – Hertl (65. Sklenka), Kýzl, P. Tvrz, Ludvík – Plaček, M. Tvrz