SK Rakovník B – Chmel Mutějovice 4:0 (3:0)

Od úvodního hvizdu na hřišti dominovali domácí, jejichž obranná formace působila velmi jistě a spolu s výborně pracující zálohou neustále rozvíjela jednu útočnou akci za druhou. První branka zápasu padla v 15. minutě, kdy Mareš přiklepl míč na M. Tvrze, který oběhl oba stopery a samostatný únik na Aksamita vyřešil obstřelením brankáře – 1:0. Ve 20. minutě se ke střele z vápna dostal Hertl, jehož střelu Aksamit vyrazil, ale jen k volnému Krupičkovi. Ten již neměl problém brankáře hostí překonat – 2:0. Ve 30. minutě se v podobné situaci jako Hertl ocitl druhý rakovnický středopolař Kaňák, který parádní technickou střelou k tyči zvýšil rakovnické vedení – 3:0.

Druhý poločas přinesl jiný obraz hry, než ten první. Výkon domácích již nebyl tak kvalitní, a proto se hra vyrovnala. V 55. minutě ale po přiťuknutí Mareše utekl Krupička, který vyslal M. Tvrze do samostatného úniku, jenž po kličce Aksamitovi zakončil do odkryté svatyně – 4:0. Největší šance hostů přišla v 65. minutě, kdy po špatné nahrávce Kýzla zůstal před Peškem osamocený hostující útočník, ale ten nedokázal domácího brankáře překonat. Domácí vedení mohl navýšit aktivně hrající Mareš. Jeho pokus ovšem orazítkoval jen pravou tyč Aksamitovi branky. Ve zbytku utkání byla hra již vyrovnaná, obě dvě mužstva si vytvořila šance, ale ani jeden z týmů nedokázal žádnou akci dotáhnout do zdárného konce.

Nový kouč Chmelařů Jan Křikava nedělal z prohry velkou vědu. „Byl to náš první přípravný zápas, odehráli jsme ho s nově se tvořícím mužstvem, šanci dostali v první půli mladí kluci, na kterých byla vidět nevyhranost. V druhé půli už to bylo lepší, ale o výsledek nám nešlo, z prohry nedělám žádnou tragédii, a chtěl jsem hlavně, aby si to kluci zkusili."

SK Rakovník B: Pešek – Rohla, Hornof, Kýzl (65. Hertl), Zd. Červený – Votroubek, Kaňák, Hertl (46. Titlbach), Krupička – Mareš, M. Tvrz.

Chmel Mutějovice: Aksamit – P. Bradáč (Melč), Holý, Procházka (Křikava), Čuda (Beránek) – Sattler, M. Bradáč, Rosa (Pelc), M. Kapoun – Sajner (J. Borský), T. Roubík.

Autoři: Marek Tvrz, Josef Rod