Naproti tomu Václav Eck, kouč Tatranu Rakovník, už na podzim derby zažil a má oproti Radimu Suchánkovi menší výhodu. SKR bylo tehdy pod vedením Jiřího Kučery. Nevýhodu má ale trenér Tatranu ve výběru hráčů, kteří by mohli zasáhnout plnohodnotně do zápasu. Každopádně ať už zápas skončí tak nebo onak, o podívanou bude postaráno. Rekordní účast v areálu SK Rakovník znamenala historickou návštěvnost soutěže krajského přeboru několik let dozadu.

Tatran tam vyhrál 2:1 a byl vidět i více v hledišti. Zelená trika, klobouky, šály a podobně zbarvené kusy šatstva se vinuly celým areálem.
Atmosféra byla přímo dračí a nic jiného se nečeká ani v sobotu na odvetě.

SKR stále dře body, aby se zachránil v soutěži, ale Tatran při své osmizápasové smůle, ve které ještě nevyhrál, nemá moc na vybranou a body už také potřebuje.

Jak se na zápas těší hráči a co si o výsledku myslí trenéři, jsme se pokusili zjistit.

MARTIN BLÁHA (SKR)
Za SK Rakovník jsem sehrál stovky zápasů, ale v historickém městském derby o mistrovské body, které se konalo loni na podzim, jsem nehrál. Byl jsem totiž na hostování v Novém Strašecí. Proto sobotní mistrovské derby Tatran – SKR bude pro mě první, ale zároveň pravděpodobně i poslední. Od léta už bych totiž měl být hráčem Nového Strašecí. A tak není divu, že se na tento duel těším. Předpokládám, že jako každé jiné derby bude i toto trochu vyhecované, ale věřím, že se bude hrát fair-play. Jelikož Tatran má nyní problémy se zraněnými hráči, měli bychom mít šanci zvítězit. Utkání tradičních rivalů však bývají ošidná a předzápasové prognózy mnohdy zůstávají nevyslyšeny.

PETR VECKA (TATRAN)
Utkání bude dost vyrovnané, asi jako každé derby, a jediné, co chci, je velká návštěvnost, aby přišlo co nejvíc lidí a podpořilo svůj tým. Snad se bude odveta fanouškům líbit.

JAN VAIDIŠ (SKR)
Doufám, že zápas proběhne v rámci slušných vztahů, které mezi oběma kluby panují. Myslím si, že oproti podzimu máme silnější mužstvo, neboť přišli i noví hráči, což by se mělo projevit i na našem výkonu v tomto derby. Přál bych si, abychom Tatranu oplatili podzimní porážku.

MARTIN HAVEL (TATRAN)
Na derby se těším hrozně moc a stejně tak určitě všichni kluci. Chceme ukázat, že ten zápas „Eskáčům“ nepřenecháme. Bude to regulérní boj. A doufám, že nebude zbytečně vyhecovanej a hlavně by se měl zápas líbit divákům. Já věřím na 99,9%ve výhru Tatranu!

OBA TRENÉŘI: RADIM SUCHÁNEK (SKR), VÁCLAV ECK (TATRAN)

Co očekáváte od derby?
Suchánek: Především pěkný fotbal, kterým bychom potěšili diváky.
Eck: Myslím, že to bude velmi opatrný zápas z obou stran a oba celky budou čekat na chybu soupeře, která si, troufám říct, třeba rozhodne zápas.

Proběhne speciální příprava vašeho mužstva na toto utkání?
Suchánek: Není zapotřebí. I když se může leccos vymýšlet na každého soupeře. Toto derby je specifické v tom, že se všichni dobře známe. Takže překvapit druhého nebude lehké. Překvapit by snad jen mohl výjimečný výkon nějakého hráče, což se může stát, neboť motivace je přeci jen jiná, než v ostatních zápasech.
Eck: Neproběhne. Je to zápas jako každý jiný, pouze je něčím specifický. Ve středu jsme sehráli pohárové utkání ve Slaném, kde dostali šanci i jiní hráči. Ještě bude trénink dnes, na kterém se budeme připravovat jako na každý jiný zápas.

Dojde ve složení mužstva k nějakým změnám oproti poslednímu zápasu?
Suchánek: Těší mě, že hráči jsou, až na drobné zranění Setničky, zdravotně v pořádku. S tréninkem už začal i Isteník. Zda nastoupí v základu nebo až v průběhu hry, se rozhodneme až v sobotu. Nemáme ani nikoho v trestu, takže jsme po delší době kompletní. Teď už jen vybrat sestavu takovou, aby byla optimální.
Eck: No upřímně, já budu vědět víc až dnes na tréninku. Určitě nebude Čermák, ten je ve Francii, a nevypadá to dobře s T. Kapounem, protože stále ještě není fit a nerad bych něco uspěchal. Ve Slaném se naštěstí nikomu nic nestalo, takže se opravdu uvidí až dnes nebo zítra.

Jaký předpokládáte průběh derby a s jakým přáním do zápasu půjdete?
Suchánek: Bude to určitě bojovné utkání. Doufám, že ale hráči při tom budou myslet i na to, že to není poslední zápas sezony, a tak se vyvarují zákroků, kterými by mohli soupeře zranit. Do zápasu půjdeme se stejným cílem jako do jiných utkání – vyhrát, zvláště když potřebujeme body k záchraně v soutěži. V tomto směru je Tatran na tom podstatně líp.
Eck: Oba týmy budou chtít jistě bodovat, SK stále bojuje o udržení v soutěži a my nebudeme chtít dát body zadarmo. Může se stát cokoliv – je to kulaté. Hlavně doufám, že se nestanou nějaké excesy, nebo že někdo zápas neunese. Čekám velkou návštěvu, příjemnou atmosféru a doufám, že zřejmě vyhecovaný zápas se bude lidem líbit.

JOGLOVÁ BIANKA, JAROSLAV MOKREJŠ