SK Rakovník – FK Hořovicko 3:1 (2:0)

Začátek duelu se domácím vydařil, když už v šesté minutě Bláha potrestal chybu hořovického gólmana a poslal svůj tým do vedení 1:0. Krátce nato ale mohlo být srovnáno, brankář Kukla však byl proti a dvě příležitosti hostů zlikvidoval. Oba celky si pak připravily i další slibné šance, ale koncovka se jim nepovedla. Gól padl až ve 27. minutě, kdy Břečka ve velkém vápně našel volného Setničku, který merunu poslal mezi nohama vybíhajícího strážce svatyně do sítě – 2:0. O osm minut později mohl skóre navýšit Břečka, který se z úhlu snažil technickou střelou obhodit hořovického brankáře, ten ale stačil nohou míč vyrazit do pole. Ve 38. minutě Isteník nabídl šanci Setničkovi, jemuž ale v pokutovém území soupeře balon z kopačky utekl. Těsně před koncem prvního poločasu měli naopak štěstí domácí, když Kukla nedosáhl na rohový kop a útočník hostů poslal hlavičku do vnější tyče.

I po změně stran se duel odehrával ve svižném tempu a akce se v rychlém sledu přelévaly ze strany na stranu. V 58. minutě několik desítek fotbalových příznivců vidělo parádní centr Bláhy, který od rohového praporku doslova posadil svůj centr na hlavu nehlídaného Majera, která poté zamířila přesně – 3:0. Snaha hostů o korekci výsledku byla korunována pět minut před závěrečným hvizdem rozhodčího Sýkory, kdy pěknou kombinační akci zakončili trefou do černého.

„Kvůli zranění, ale i dovolené některých hráčů musíme sestavu různě slepovat. Dnes jsme například opět dali možnost zahrát si i dorostenci Jiráskovi. Z tohoto pohledu jsem nejen z výhrou, ale i výkonem našeho mužstva spokojený. Nemohl jsem však přehlédnout nějaké naše chyby v útočné, ale i obranné fázi, které naštěstí soupeř nepotrestal“, poznamenal rakovnický trenér Radim Suchánek.
SK Rakovník: Kukla (75. Boček) – Krejčí, Vaidiš, Majer, Zelenka – Polák, Jirásek, Břečka, Bláha, Mašek (15. Setnička), Isteník (65. Mašek). Trenér Radim Suchánek.

První ostrý start do nové sezony budou mít hráči SK Rakovník již tuto neděli, kdy se v Toužimi v prvním kole Poháru ČMFS od 17 hodin střetnou s místním divizním nováčkem. Vítěz tohoto duelu přivítá 3. září na svém hřišti ligového mistra Slavii Praha.

AUTOR: Jaroslav Mokrejš