Jeho zkušenosti byly na hřišti velmi znát a když se k tomu přidaly dvě branky vstřelené během devíti minut, připsali si Rakovničtí první jarní vítězství.

SK Lhota – SK Rakovník 0:2 (0:2)

„Kluci podali maximálně taktický výkon, který podložili obrovskou obětavostí a hlavně naše čerstvá posila Pavel Besta hrál ve stoperské dvojici s Milanem Polákem opravdu fantasticky," pochvaloval si zvučnou posilu asistent trenéra SK Rakovník Rostislav Hertl.

Také čtěte: Kardinál Miloslav Vlk miloval létání a obyčejné lidi

Rozhodující okamžiky přišly hned v první desetiminutovce. Již v 1. minutě po rohovém kopu sklepl Severin míč Pucholtovi, který z vápna prostřelil Kuta – 0:1. Uběhlo pouze osm minut, když Sklenka zahrával volný kop u pomezní lajny a mazácky poslal střílený míč až za bezmocného Kuta – 0:2. „Oba góly padly po dobře zahraných standardních situacích a dvougólové vedení nám opravdu velmi pomohlo," přiznal Rostislav Hertl.

Vedení hostů mohl navýšit po rohu Sklenky Červený a o chvíli později Pucholt, ale jejich šance zneškodnil veterán Lhoty a bývalý novostrašecký gólman Kut, který si v závěru poločasu poradil i s únikem Červeného. Domácí měli v první půli pouze jednu šanci, avšak Kudela hlavou zamířil nad.
Po třech minutách druhé půle měli Rakovničtí další šanci, když se po pravé straně protáhl Červený a předložil míč Jiráskovi, který ve skluzu netrefil odkrytou branku. Lhota měla k dispozici řadu standardních situací, ale nedokázala z nich vytěžit vůbec nic.

Hra hostů byla výborně organizována Bestou a Lhota si nebyla schopna vytvořit žádnou šanci. V 68. minutě se po levé straně prosmýkl do vápna Červený a před prázdnou brankou našel Severina, který ovšem nevystřelil z první, ale míč si ještě zpracovával a následně zamířil do Kuta. O jedenáct minut později se do vápna domácích s míčem protančil Pucholt, ale domácí podržel opět výborný Kut. Definitivně rozhodnout mohl v závěru Kýzl po dlouhém nákopu Besty, ale jeho pokus o přehození Kuta skončil vysoko nad brankou.

Nepřehlédněte: Rakovničané podepisují petici proti výstavbě Kauflandu

„Chtěl bych pochválit absolutně všechny hráče, protože podali opravdu stoprocentní výkon. Pavel Besta byl ohromě znát, na hřišti si zjednal respekt a to jak u soupeře, tak i u jeho spoluhráčů. Ti kluci vedle něj jezdili jako motorové myši," pochvaloval si Rostislav Hertl přínos Pavla Besty, který do Rakovníka přišel z Třeboradic.


SK Rakovník: Kabele – Vild, Besta, Polák, Severin – Jirásek (77. Čech), Sklenka, Dratva, Pucholt, R. Hamouz (85. Mareš) – J. Červený (90. Kýzl). Trenér: Rostislav Hertl.

Autoři: Josef Rod, Marek Tvrz