Na výhře 5:1 se brankově podíleli Severin, Sklenka, Pucholt a dvakrát se trefil Červený, jehož to byly vůbec první jarní góly. „Jsem rád, že to tam konečně spadlo. První gól mi parádně Pucholt připravil před prázdnou branku. Před týdnem jsem mu to stejně připravil já, tak jsem rád, že mi to vrátil,“ usmíval se Červený. „Druhá branka padla po krásném pasu Poláka. Hrajeme dobře, ale přijdou těžší soupeři,“ uvědomuje si.

Gólmana domácích Kabeloho mrzí, že v druhé půli přišel o čisté konto. „Inkasovaný gól by velmi laciný, když jsme nedostoupili hráče ve vápně. Jinak to byl z pohledu brankáře jednoduchý zápas. Byl jsem bez práce a defenzivní činnost týmu znovu fungovala velmi dobře.“

Že se jednalo o jednoduché vítězství potvrdil i kouč SK Libor Šíma. „Zápas byl podobný jako minulý týden. Hráli jsme dobře, opět nám vyšly standardní situace, měli jsme dost šancí a kdybychom je proměnili, tak si soupeř odvezl ještě více branek. Zase jsme předvedli zodpovědný výkon směrem dozadu a soupeř byl asi nejslabší, který tady hrál,“ řekl Šíma.

A kde se vzala vynikající jarní forma? „Povedla se nám zimní příprava, která byla velmi kvalitní a my si z ní přinesli přímočarost a jednoduchost, navíc kluci psychicky narostli tím, že se daří vzadu a dávají se i branky. Velkou zásluhu na zlepšených výkonech má i stoperská dvojice Besta-Polák, která dokáže hru usměrnit,“ pochvaluje si rakovnický kouč.

Josef Rod, Marek Tvrz