Nikdo z vedení klubu se netají tím, že SK Rakovník by měl hrát divizní soutěž, uvažuje se také o tom, že by se v Rakovníku hrála třetí nejvyšší fotbalová soutěž v zemi – Česká fotbalová liga (ČFL).

Hlavním a prioritním cílem je záchrana krajského přeboru.

„I když mnohým se to zdá velmi obtížné, my chceme vhodně posílit A mužstvo a soutěž zachránit,“ informoval na začátku tiskové konference SK Rakovník nový člen ve výboru Mirko Kunft. Ten společně s J. Urikem nahradil Josefa Horáčka a Petra Janouše.

Ačkoliv výpomoc klubů SK Rakovník a SK Kladno skončila především z důvodu složitého legislativního procesu, budou oba kluby v rámci mládeže a podobně spolupracovat jako doposud.

SK Rakovník jako farma Dukly Praha?

Spolupracující trojúhelník zřejmě uzavře slavný český fotbalový klub Dukla Praha. Ta míří v letošním ročníku na návrat do nejvyšší soutěže a v jejím představenstvu figuruje i senátor Marcel Chládek.

„Mám přislíbeno z vedení Dukly, jelikož bodová ztráta SK Rakovník je veliká, že by do Rakovníka uvolnila pro jarní část sezony hráče podle výběru trenéra,“ informoval přítomné Chládek a dodal, že by se z SK Rakovník mohla stát „farma“ Dukly Praha. Dále pak připomněl, že Středočeský kraj bude i nadále podporovat fotbalovou mládež v Rakovníku. „Je však důležité, aby kluby hrající nejvyšší soutěže v regionu si neházely klacky pod nohy. Je zde potřeba zdravá rivalita mezi SK Rakovník, Tatran Rakovník a N. Strašecím, ale zároveň by si měly vzájemně pomáhat,“ dodal Chládek.

O tom, zda se změní předpisy ohledně „farem“ rozhodne až ligové shromáždění.

Mirko Kunft se však nechal slyšet, že SK Rakovník se změnou raději nepočítá. „My na to příliš nespoléháme a snažíme se raději shánět posily a zachránit soutěž,“ řekl Kunft.

SK Rakovník si chce začít vychovávat své hráče a na nich i následně profitovat. „Chci především vytvořit maximální podporu mládeži,“ jmenoval jeden ze svých cílů Mirko Kunft.

O tom, že by byl v Rakovníku založen rezervní tým, stejně jako ho má konkurenční Tatran Rakovník, výbor SK neuvažuje.

„Hráči by zde jistě našli své uplatnění, take je to o ekonomické situaci. Béčko, které by hrálo krajskou soutěž, by zatížilo rozpočet klubu částkou okolo 400 tisíc korun. Myslím, že je mnohem výhodnější být farmou nějakého většího klubu a hrát zde kvalitně divizi, potažmo ČFL,“ reagoval Radim Suchánek.

Budoucnost a vize

Členové výboru SK Rakovník a také senátor Marcel Chládek již mají představu, jakou soutěž by měl rakovnický klub v příštích letech hrát. Po záchraně soutěže chtějí vyrazit bojovat v dalších letech o postupové mety.

„Nebude to záležitost jednoho roku, ale dejme tomu pětiletky. Nejprve musíme zachránit nejvyšší krajskou soutěž,“ dodal Kunft.

A všichni se nakonec shodli. Vzhledem k areálu, který má SK Rakovník k dispozici, by se zde měla hrát ČFL.