FK Louny – SK Rakovník 2:0 (1:0)

Již úvodní minuty připomínaly spíše soutěžní než přípravné utkání, neboť obě mužstva chtěla vyhrát a držela se taktických pokynů. První vážnější šance přišla v 17. minutě, kdy se domácí dostali do zajímavé pozice, ale útočník Loun v dobré pozici selhal. Velká šance domácích byla k vidění i o tři minuty později, kdy se po prohraném souboji Kučery lounský hráč dostal do velké příležitosti, ale sám před Šimkem trestuhodně přestřelil. Ve 27. minutě se do první šance dostali také hosté. Šimek svým tradičním halfvolejem poslal do brejku Beneše, který předložil míč Isteníkovi. Rakovnická legenda ovšem akci zakončila střelou těsně vedle lounské branky. O minutu později hosté zapomněli po centru z levé strany pokrýt volného hráče na zadní tyči a lounský fotbalista za to rakovnický tým potrestal – 1:0.

Do druhého poločasu vstoupili lépe Louny, neboť hned v 50. minutě Pucholt nešťastně poslal míč po centru domácích za Šimkova záda – 2:0. Snížit mohli rakovničtí hráči o pět minut později, kdy po rohovém kopu vznikl před brankou domácích velký závar a Isteníkovi byla nabídnutá velká příležitost, ale lounský brankář byl bezchybný. Pojistku mohli domácí přidat v 81. minutě. Dvě velké příležitosti ovšem zlikvidoval pohotový Pešek, který v 70. minutě nahradil Šimka. Rakovničtí naopak mohli utkání zdramatizovat, kdy po centru Tvrze byl v dobré příležitosti hlavičkující Faigl, ale zamířil jen do stojícího obránce. V poslední minutě se ještě blýskl Pešek, který domácím chytil tutovou šanci.

I přes prohru byl trenér SK Rakovník Miroslav Procházka a s výkonem svého mužstva spokojen:
„Jsem rád, že jsme hráli na přírodní trávě a navíc s kvalitním soupeřem. Odehráli jsme dobré utkání, ač tomu výsledek úplně neodpovídá. Šance, které jsme měli jsme nedotáhli do konce, ať to byl Severin, Isteník nebo Pucholt. Gašpárek měl tutovku, kdy mohl sám zakončit, ale ještě někdo hledal ve vápně. My jsme celkově byli ve vápně málo důrazní, když jsme kopali standardku, chyběl nám vždycky půlkrok k zakončení. Na druhou stranu se i soupeř ukázal jako velmi kvalitní tým. Louny přes zimu kádr posílily a chtějí zachránit divizi. První gól jsme dostali po rychlém brejku, druhého jsme si dali sami. Další příležitosti, které Louny měly, jsme buď zablokovali a nebo to vychytali gólmani. Šance tedy byly na obou stranách, utkání mělo svoji kvalitu a já jsem s předvedenou hrou spokojen," řekl Miroslav Procházka zároveň dodal, že základní sestavu už má jasnou. „Tak, jak jsme hráli do 70. minuty by to mohlo fungovat i v samotné soutěži. Chyběl pouze Jarda Červený, jinak by sestava měla být prakticky stejná. Jsem rád, jak dobře zapadl zkušený Michal Fojtík, který je velmi dobrý na balonu, má výbornou rozehrávku, vyhrává spoustu soubojů a pro jaro bude velkou posilou, stejně jako další zkušený hráč Marek Isteník".

SK Rakovník: Šimek (70. Pešek) – M. Kučera (46. P. Tvrz), Hornof, Rohla, Severin (65. Kýzl) – Pucholt, Fojtík, Sklenka, M. Beneš (65. Mates) – Isteník (70. Faigl) – Gašpárek (65. Bohatý). Trenéři: Rostislav Hertl a Miroslav Procházka.