SK Toužim – SK Rakovník 3:0 (1:0)

Na malém hřišti vstoupili do utkání aktivněji hosté, ale žádnou brankovou příležitost si nevypracovali. Naopak to byli domácí, kteří se v 17. minutě ujali vedení, když jejich rychlý protiútok zakončil Hotěk přesně mířeným projektilem – 1:0. V tom okamžiku jim narostla křídla a za povzbuzování 300 diváků stále častěji začali zaměstnávat nejen rakovnickou obranu, ale i brankáře Kuklu. Ten si nejdříve poradil se střelou Diviše z úhlu a ve 35. minutě se musel pořádně natáhnout, aby vytáhl bombu Mikulky z 25 metrů nad své břevno. Sedm minut před koncem prvního poločasu měl po brejku tutovku na kopačce Hotěk, který obešel i rakovnického gólmana, ale v souboji s vrátivším se Hájkem poslal míč těsně vedle brankové konstrukce.

Druhé dějství začalo velkým tlakem hostů, kteří přišpendlili Toužim na její polovinu hřiště a několikrát dali možnost ukázat své umění brankáři Lutzbauerovi. Ten musel likvidovat pumelici Mrázka zpoza velkého čtverce, konečky prstů vytáhl od tyče i střelu aktivního Bereše. V 66. minutě nejhezčí kombinační akci hostů na jeden dotek téměř přes celé hřiště zakončil pěkným volejem Majer, ale mrštný Lutzbauer merunu ze šibenice vyboxoval na roh. V době, kdy vyrovnávací Rakovníka gól visel ve vzduchu, přišel v 70. minutě ojedinělý brejk domácích a Kukla musel jen přihlížet, jak tvrdá střela Diviše z hranice pokutového území končí v růžku jeho svatyně – 2:0. Poté domácí vylezli ze svých obranných zákopů, a tak se ve svižném tempu hrálo nahoru dolů. Nebezpečnější však v koncovce byli Toužimští. V 75. minutě hlavičku Diviše vyškrábl Kukla nad, aby ho krátce nato na brankové čáře zastoupil Krejčí, který vykopl zpět do pole střelu Borka. Ve druhé minutě nastaveného času pak domácí ještě potrestali fatální chybu Razíma, který místo odkopu míče se snažil udělat kličku Borkovi, jenž mu merunu vzal, nahrál Divišovi, který dal výsledku definitivní podobu.

“Dnes jsem naštvaný. A to nejen ze zbytečné ztráty bodů, ale i z výše porážky. My hrajeme téměř sedmdesát minut na půlce domácích a nedáme gól. Prostě nám chybí hráč do koncovky. Naopak chybami soupeři nabídneme šance ke skórování, a to ani nemluvím o minele Razíma, který jinak ve druhém poločase na pro něho nezvyklém místě předstopera hrál dobře. Vysoká porážka je pro nás krutá a neodpovídá průběhu hry. Ale fotbal se hraje na góly, a ty bohužel dávali jen domácí, jimž navíc výborně zachytal brankář“, řekl po utkání rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Kukla – Vaidiš, Hájek, John (46. Krejčí), Razím – Břečka (63. Kešner), Mrázek, Mžourek, Isteník (80. Bláha) – Bereš, Majer. Trenér Radim Suchánek.

Autor: Jaroslav Mokrejš