„Zkoušeli jsme různé varianty sestavy a hráče na neobvyklých postech, pořád jsme ve fázi zkoušení. Soupeř byl kvalitní, výborný na míči, ale bylo znát, že jsou dorostenci a chyběl jim větší tlak na bránu. Výsledek je dobrý, ale pořád jsou věci, na kterých je třeba pracovat. Třeba větší zapojení středových hráčů do rozehrávky,“ povšiml si kouč SK Libor Šíma.

Ten neměl k dispozici M. Schwendta, Duchoně, J. Červeného či Bestu a šanci tak dostali hráči širšího kádru. Hostující mladíci od počátku praktikovali kombinační fotbal, který dělal krajním hráčům Rakovníka velké problémy. Přesto se do vedení dostali domácí, kdy se po otočce ve vápně prosadil Z. Schwendt, který celou podzimní část strávil na marodce po operaci. Pražané ale velmi dobře kombinovali, měli optickou převahu a po rychlé kombinační akci se vyrovnali. Krátce před poločasem ale udělal hostující gólman chybu v rozehrávce a Sklenka zakončil volejem do prázdné branky.

V druhé půli trenér Šíma prostřídal sestavu a Dukla začala mít výrazněji navrch. A dočkala se i zaslouženého vyrovnání. ,,Dukla ukázala, jak se hraje totální fotbal. Jejich herní projev byl dobrý. V utkání nastoupila i řada hráčů z rezervy, což mě těší,“ pochvaloval si hrající trenér rezervy Petr Kýzl.

SK Rakovník: Kabele (46. Pešek) – Beneš, Polák, Gašpárek, Severin – J. Krupička, L. Krupička, Pucholt, Sklenka, Spal – Z. Schwendt. Hokejově střídali: Kýzl, Mareš, Čech, Trégr, Faigl, R. Hamouz a Titlbach.

Autoři: Marek Tvrz, Josef Rod