„Když nedáte v prvním poločase z množství šancí ani jeden gól, tak nemůžete vyhrát. Pak nás soupeř potrestal z jedné standardní situace. Je to škoda," utrousil domácí lodivod Libor Šíma. Ten do základní sestavy zařadil dvě zimní posily – Milana Poláka ze Zavidova a Davida Dratvu z Hájů. Překvapením pro diváky bylo také zařazení Robina Gašpárka na pozici stopera. Ten by měl být v jarní části stoperskou jedničkou.

Také čtěte: Inkluze znamená více peněz, ale i rizika

V první šanci zápasu se zjevil ve 4. minutě Dratva po výborném rohu Sklenky. Jeho hlavička šla těsně nad branku. O chvíli později přišla další obrovská šance domácích, Sklenka znovu parádně rozehrál rohový kop a Gašpárkovu hlavičku skvělou robinsonádou vytáhl brankář Janeček. Třetí šance Rakovnických přišla po dvaceti minutách hry, když Pucholt vybojoval míč ve středu hřiště a vysunul Červeného, jehož střela těsně minula zadní tyč.

Brandýs se v prvním poločase dostal jen do jedné šance a to po špatném odkopu brankáře Kabeleho, ale hostům chyběl větší klid v koncovce.

Druhý poločas nabídl podobný obraz hry. Brandýs měl územní převahu, ale ze hry se nedostal do žádné větší šance. Podobně na tom byli i domácí a hrálo především se mezi vápny. V 82. minutě přišla série tří rohových kopů před domácí brankou. Po tom třetím Stross svoji hlavičku nasměroval do Červeného, od kterého se míč odrazil za záda bezmocného Kabeleho. Domácí si v závěru vytvořili mírný tlak, ale bez brankové příležitosti.

Nepřehlédněte: Bubáci si komplikují boj o play off

„Z jedné jejich stoprocentní šance dali gól, jinak měli jen náznaky. To my jsme měli šancí rozhodně více. Byl to remízový zápas a je to pro nás velká ztráta, minimálně jednoho bodu," byl zklamaný Libor Šíma.

SK Rakovník – Brandýs n. L. 0:1 (0:0)
Branka: 84. Stross. Rozhodčí: Garaja. ŽK: 1:0. Diváci: 120.
SK Rakovník: Kabele – Vild, Gašpárek, Polák, Severin (56. Čech) – Jirásek (79. Mareš), Sklenka, Dratva (30. R. Hamouz), Pucholt, P. Tvrz – J. Červený. Trenér: Libor Šíma.