O pět branek hostů se postarali Sklenka, Pucholt, Dratva, Hamouz a P. Tvrz.

Asistent trenéra SK Rakovník Rostislav Hertl označil jako hlavního strůjce vítězství velmi dobrou obrannou činnost. „Naši hráli celý zápas trpělivě a nyní nám obrana řízená Pavlem Bestou funguje velice dobře. Soupeře nepouštíme do žádné šance a naopak hrozíme z brejků. Po jednom z nich jsme se dostali do vedení penaltou, po jasném faulu na Roberta Hamouze a z dalšího brejku padl i druhý gól, když Červený přihrál před prázdnou bránu Pucholtovi" popsal klíčové okamžiky první půle Hertl, který se také pozastavil nad terénem.

„Berounští nás vzali na umělou trávu, že prý mají na hřišti plíseň. My jsme na to zareagovali a poslední trénink měli na umělce na Tatranu, takže jsme se na změnu terénu jakš takš připravili, ale podle mě to bylo účelové," myslí si Hertl. Třetí branku vstřelili hosté hned po změně stran, když se po rohovém kopu prosadil Dratva. Rakovničtí však zdaleka neměli vyhráno. „Pak jsme trošku polevili v koncentraci a nechali Beroun náhodným gólem snížit. Kluci trochu znervóznili, což se vymstilo, když si vybral slabší chvilku Kabele a domácí se dostali do hry," řekl Rostislav Hertl.


Hosté začali panikařit a domácí se hnali za vyrovnáním. „V těchto chvílích nás uklidnil Besta a postupně jsme se vrátili ke hře, která nás zdobila v první půli," pochvaloval si přínos Besty asistent rakovnického SK.

Rakovničtí se opět spoléhali na rychlé brejky a dva z nich v závěru proměnili. „Na to, že hrajeme v rozestavení na jednoho útočníka, neboť Chris je stále zraněný, nám to i střílí. Fantastický zápas odehrál Robert Hamouz, který na postu levého záložníka odvádí vynikající výkony a spolu s Petrem Tvrzem výborně doplňují Jardu Červeného, kterému to paradoxně tolik nestřílí, ale góly dávají všichni záložníci," dodal Hertl.

SK Rakovník: Kabele – Vild (86. Čech), Besta, Polák, Severin – P. Tvrz, Sklenka, D. Dratva (87. Kýzl), Pucholt, R. Hamouz (90. Rohla) – J. Červený (75. Gašpárek). Trenér: Libor Šíma