SK Rakovník – Baník Sokolov B 2:0 (0:0)

Od začátku zápasu na karlovarské umělé trávě, vněmž změřily síly sousedé vdivizní tabulce skupiny B, měli Rakovničtí navrch a vytvořili si řadu slibných příležitostí dostat se do vedení. Ktěm největším patřily šance Fraňka, jehož parádní hlavičku ze sedmi kroků sokolovský gólman zázračně vytáhl od tyče,a projektily Stuchla a Poláška minuly bránu jen o pověstný vlásek. Do druhého dějství vstoupili Rakovničtí se změnami vsestavě i v rozestavění hráčů. Do záložní řady se zobrany posunul Fojtík a útočné duo vytvořili Polášek sMrázkem, kteří zanedlouho šli sami na brankáře, ale překonat ho nedokázali. V56. minutě se zrodila nejkrásnější akce zápasu, kdy Krejčí na své polovině hřiště si vzal míč, zšesti protivníků si na cestě do velké vápna Západočechů udělal slalomové tyčky a své málokdy vídané sólo zakončil střelou do šibenice – 1:0. Gól zimy! Tlak Rakovníka pokračoval i nadále a po pěkných kombinačních akcích mohli Franěk, Mrázek a Polášek vedení navýšit, ale podařilo se to až v74. minutě Isteníkovi. Sokolovští, kteří hrozili jen ojedinělými centry do rakovnického pokutového území na své vysoké útočníky, se prakticky bránili až do konce střetnutí.

„Naše mužstvo podalo velmi pěkný výkon a lze říci, že soupeře kvážnějšímu ohrožení Kuklovy svatyně nepustilo. Až mám strach, aby nám současná forma vydržela do mistrovských zápasů. Doufám, že se tak nejen stane, ale půjde ještě nahoru“, poznamenal rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Kukla – Hájek – Vaidiš, Fojtík, John – Stuchl. Mžourek, Hertl, Isteník – Polášek, Franěk. Střídali: Elsnic, Krejčí, Mrázek. Trenér Radim Suchánek.

Další zápas na Karlovarském zimním turnaji sehraje SK Rakovník vsobotu 1. března spořádajícími Buldoky. (jm)