V tabulce si se svým nedělním soupeřem vyměnili místa a posunuli o stupínek výš – na čtrnácté místo.

Slovan Hradištko – SK Rakovník 0:2 (0:1)

Od začátku zápasu na hřišti menších rozměrů měli režii ve své moci hosté, v jejichž sestavě chyběl kvůli svalovým potížím v přípravných zápasech velmi dobře hrající Severin. Vypracovali si několik slibných šancí. K největším patřila v 17. minutě, kdy po pěkné kombinační akci projektil Mžourka zastavila tyč. Na vedoucí gól si museli počkat až do 35. minuty, kdy hradištským zadákům utekl po pravém křídle novic v rakovnickém dresu Zápotocký, který přišel na hostování z Karlových Varů, a jeho ideální přihrávku přesně mířenou střelou z malého vápna zužitkoval Isteník – 0:1. Územní převaha Rakovníka pokračovala i po změně stran, ale příležitosti Isteníka, Brdy, Liprta, který šel sám na gólmana soupeře, zůstaly nevyužity.

Tlak hostů přinesl ovoce v 72. minutě, kdy se Brda neukvapil, předložil míč na velkém vápně Liprtovi, jehož volej se odrazil od tyče do brankáře a od něj do sítě – 0:2. Poté se domácí snažili korigovat pro ně nepříznivý stav, ale rakovnická obrana v čele s brankářem Doubravou, kterému v nastaveném čase pomohlo i břevno, byla proti.

„Jsem rád, že už máme tento zápas za sebou, neboť na malém štěrboholském hřišti je fotbal spíše o osobních soubojích, než o pěkných kombinačních akcích. Pochopitelně mě těší zisk pro nás velice důležitých třech bodů. Doufám, že nám psychicky pomůžou do dalších bojů o záchranu v soutěži. Naopak radost nemám z toho, že se v utkání zranil Krejčí, kterého soupeř kopl do lýtkového svalu, a na potíže s třísly si stěžoval Mžourek. Snad se oba i Severin dají v týdnu dohromady a budou moci v sobotu nastoupit“, řekl po utkání rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník v 17. kole krajského přeboru v sobotu 19. března v 15 hodin přivítá na svém hřišti FK Brandýs/Boleslav, kterému má co oplácet. Na podzim totiž s ním prohrál vysoko 1:6.

SK Rakovník: Doubrava – Krejčí (65. Liprt), Fojtík, Vaidiš, John – Roubík, Bláha, Zápotocký, Brda – Mžourek (79. Schwendt), Isteník (88. Setnička). Trenér Radim Suchánek.

Autor: Jaroslav Mokrejš