Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

SK Rakovník se v Chodově černého Petra nezbavil

Chodov - Zápas o Černého Petra. Tak by se mohl nazvat sobotní duel dvou posledních týmů divizní skupiny B, které už mají téměř stoprocentní jistotu, že od podzimu budou hrát krajský přebor. V Chodově totiž místní Spartak přivítal SK Rakovník, který měl před střetnutím o tři body méně než jeho hostitel. O výhře domácích se rozhodlo již v prvním poločase, kdy dvacetiletý Bečvář hattrickem pravděpodobně rozhodl o tom, že se hosté do konce soutěže už Černého Petra nezbaví.

9.5.2010

SK Rakovník - Děčín 1:3Foto: Deník/Miroslav Elsnic

Spartak Chodov – SK Rakovník 3:0 (3:0)

Pro hosty, kterým chyběl kvůli kouzelnickému vystoupení Vaidiš, na trest čekající Razím a zraněný Kešner, utkání nezačalo šťastně, neboť už po necelých dvou minutách hry ve středu hřiště ztratili míč a domácí po rychlém útoku Bečvářem otevřeli brankový účet – 1:0. Krátce nato Západočeši mohli přidat druhý gól, ale Kukla tomu výborným zákrokem zabránil. Poté měli Rakovničané merunu častěji na svých kopačkách a do slibných pozic se dostali Bláha a dvakrát Roubík, ale v koncovce selhali. Naopak ve 37. minutě domácí využili chybné rozehrávky hostů k centru na volného Bečváře, který bez problémů zvýšil vedení Chodova na 2:0. Těsně před koncem prvního poločasu po další rakovnické chybě střelecky disponovaný Bečvář dovršil svůj hattrick a definitivně rozhodl o osudu duelu.

I po změně stran měli rakovničtí hráči optickou převahu, ale jejich útočná snaha končila u velkého vápna Západočechů, jejichž gólmana vážněji neohrozili. S hlavičkou Stuchla a se střelami z více než 20 metrů si lehce poradil a udržel své konto čisté.

„I když jsme měli více ze hry, nebylo nám to nic platné, protože v koncovce jsme byli jaloví. Jedinou vážnější šanci měl za stavu 1:0 Roubík, který byl ve vápně sražen, ale sudí Vitner zákrok domácího obránce neposoudil za nedovolený. Chybami v obranné fázi jsme pak soupeři nabídli příležitosti ke skórování, které on využil k přesvědčivému vítězství,“ ohlédl se za utkáním rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Kukla – Klasna, Fojtík, John (30. Podroužek) – Roubík, Bláha (69. Sklenka), Krejčí, Lupák – Isteník (50. Kučera), Stuchl, Mžourek. Trenér Jiří Kučera.

V dalším divizním kole SK Rakovník v neděli 16. května v 17 hodin přivítá na svém hřišti SK Český Brod, s nímž na podzim prohrál 0:2.

Autor: Jaroslav Mokrejš

9.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Andílci sbírali medaile

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Závodnice z Aerobic clubu Angels posbíraly další medaile, a to jak na soutěži Mistry s mistry, tak i na závodech FISAF. Závodu soutěže Mistry s mistry v Českém Brodě se zúčastnily hned tři soutěžní skladby – jednotlivkyně Laurinka Žáčková, jednotlivkyně Sofinka Ortmannová a dále se Sofinka představila v triu společně s Klárkou Kesslovou a Nikolkou Hofmanovou.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Silnici na Kladensku a Praze-západ ochromily nehody více než čtyřiceti vozidel

Kladensko - Dálnici D6 na Kladensku u Pavlova na pomezí dvou okresů ochromila hromadná nehoda. Od středečního rána se zde stala řada nehod.

Vlídný humor spisovatele Roberta Fulghuma zaplnil divadlo

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Že americký spisovatel Robert Fulghum baví čtenáře po celém světě, ty české nevyjímaje, se v pondělí v podvečer mohl přesvědčit každý, kdo alespoň nahlédl do sálu Tylova divadla. Bylo v něm plno. Nikdo si totiž nechtěl nechat ujít nejen scénické předčítání z autorovy knihy Drž mě pevně, miluj mě zlehka, ale také šanci ulovit spisovatelům autogram či společnou fotografii.