SK Rakovník – Sokol Vraný 4:2 (2:1)

První velkou šanci změnit bezbrankový stav měli už v 5. minutě hosté, ale Hlaváček z osmi kroků se mezi tyče netrefil. Po čtvrthodině hry rakovnický Krejčí přesným pasem vyslal na zteč soupeřovy svatyně Isteníka, jehož únik zastavil obránce ve vápně faulem a rozhodčí Štefan ukázal na značku pokutového kopu. Penaltu Isteník bezpečně proměnil – 1:0. Krátce nato mohl vedení domácích zvýšit M. Schwendt, ale jeho střelu z úhlu gólman vyrazil. Snahu hostů o srovnání skóre korunoval ve 26. minutě exligový Galbavý, ale o pět minut později Rakovník opět převzal vedení, když rychlou a přímočarou akci dua M. Schwendt – Tvrz zužitkoval Isteník – 2:1. V závěru prvního poločasu měli hosté dvě příležitosti vyrovnat, ale Abrhám v šestnáctce váhal se střelou tak dlouho, až mu vracející se Fojtík merunu ukopl, a poté pumelici Galbavého z deseti metrů Doubrava bravurně vyrazil na roh.

Další šanci Vraného tři minuty po změně stran zahodil Urban, naopak v 52. minutě chybu zadáků hostů potrestal Pucholt – 3:1. O dvě minuty později Zápotocký nabídl tutovku Setničkovi, ovšem brankář si s jeho střelou poradil. V 56. minutě hosté Urbanem snížili na 2:3.  Domácí však žádné drama slušně hraného duelu nepřipustili. V 67. minutě Zápotocký dalekonosným přesným pasem našel na velkém vápně Setničku, který s přehledem poslal míč podél vyběhnuvšího brankáře do sítě – 4:2. Poté si o gólový zápis říkala bomba, kterou z 30 metrů a z voleje vypálil Z. Schwendt, ale v cestě do čeřenu ji zastavilo břevno. V závěru utkání měl dvě stoprocentní šance na kopačce Mžourek, obě se mu však podařilo zahodit.

„Tento zápas nebyl z naší strany tak pohledný, jako minulé utkání s Chrástem, ale i tak byly k vidění některé velice pěkné akce. Ve druhém poločase se projevila naše větší pohyblivost a zatlačili jsme hosty do defenzívy,“ zhodnotil duel asistent rakovnického trenéra Jaroslav Hamouz.

„V první půli byla hra vyrovnaná, vytvořili jsme si několik brankových příležitostí, ale malým důrazem v pokutovém území jsme je nedokázali dotáhnout do úspěšné koncovky. Po přestávce se už na našem výkonu projevilo vystřídání několika hráčů, tím však nechci snižovat kvalitu soupeře,“ poznamenal trenér hostů Jiří Pazdera.

SK Rakovník poslední přípravný zápas sehraje v sobotu 3. března, kdy od 14 hodin na umělé trávě Tatranu Rakovník změří síly s účastníkem Karlovarského přeboru Sokolem Žlutice.

SK Rakovník – I. poločas: Doubrava – Krejčí (32. Kapek), Hornof, Severin – Fojtík, Razím – Jirásek, M. Schwendt, Lupák – Tvrz, Isteník. II. poločas: Doubrava – Zápotocký, Hornof, Severin – Fojtík, Razím – Kapek, Pucholt, Z. Schwendt – Setnička, Mžourek. Trenér Jan Vlček

Autor: Jaroslav Mokrejš