SK Rakovník – Sokol Domoušice 6:0 (2:0)

Od začátku zápasu převzali dirigentskou taktovku Rakovničtí, kterým pro zranění chyběli Fojtík a Brda, z pracovních důvodů Mžourek a rekreující se Zápotocký a Roubík. Vypracovali si několik velice slibných příležitostí, ale Isteník, Bláha a Setnička bezbrankové skóre nezměnili.

Stalo se tak až ve 22. minutě, o což se postaral Setnička, jehož pěkně uvolnil Isteník. O pět minut později mohl autor gólu přidat další, avšak jeho střela se odrazila od tyče k Johnovi, který už mířil přesně – 2:0.

V úvodní dvacetiminutovce druhého poločasu Severočeši hru vyrovnali, ale rakovnická obrana je do žádných šancí nepustila. Naopak vedení SKR mohli zvýšit Severin a Isteník, kteří však tutovky neproměnili. Isteník si vše vynahradil v 65. minutě, kdy jeho bomba z 20 metrů patřila k ozdobám zápasu – 3:0, a pak i Severin, který dvěma slepenými góly v 73. a 75. minutě posunul brankový účet na 5:0. Uzavřel ho Lupák krásnou střelou z rohu velkého vápna, která se odrazila od břevna do sítě – 6:0. Výsledek mohli ještě změnit Setnička i Bláha, ale oběma se v koncovce nedařilo.

„Naše vítězství mohlo být ještě vyšší, neboť jsme několik gólovek zahodili, což by se stávat nemělo. Přesto jsem s výkonem mužstva spokojený. I přesto, že hráči v týdnu absolvovali několik náročných tréninků, měli chuť do hry a některé jejich kombinační akce i branky byly opravdu pohledné. Soupeře jsme, až na jednu dalekonosnou střelu, která skončila na horní straně břevna, prakticky nepustili k tomu, aby ohrozil naši branku,“ glosoval utkání rakovnický trenér Radim Suchánek.

7. Sokol Domoušice 6 0 0 6 6:25 0

Poslední přípravný zápas na jarní část krajského přeboru sehraje SK Rakovník v neděli 6. března od 14 hodin na svém hřišti na Zátiší s FK Chmel Blšany, který v přeboru Ústeckého kraje přezimuje na čtvrtém místě s tříbodovou ztrátou na vedoucí Louny. Podle slov R. Suchánka však hosté ještě mohou během týdne změnit čas výkopu, proto pozorně čtěte Rakovnický deník.

SK Rakovník: Kukla (46. Doubrava) – Schwendt, Krejčí, Vaidiš, John – Setnička, Liprt, Bláha, Lupák – Severin, Isteník. Trenér Radim Suchánek.