Před rokem se Rakovničtí probili do celostátního poháru přes středočeský Agro pohár, tentokrát byl nováček divize nasazen do předkola a jednalo se o jeho premiéru v nové sezoně. „Po třídenním zápřahu to byl pro náš první zápas. Samozřejmě hráli ti, co měli největší zátěž. Zápas byl vyrovnaný, čekalo se na chybu soupeře, soupeř proměnil ze tří šancí jednu, my ze tří nedali nic, a proto jsme prohráli,“ zhodnotil první soutěžní duel kouč SK Libor Šíma. 

Podle něj byla klíčovým okamžikem neproměněná penalta v první půli. „Kuba Sklenka někdy ve 32. minutě nedal penaltu, což bylo asi rozhodující pro celý vývoj. Pak měl ještě dvě šance Štěpán Spal, jenž v obou případech vystřelil levou nohou na vzdálenější tyč, ale gólman mu to pokaždé vyškrábl,“ popsal největší šance svého týmu Šíma. 

Také Hořovicko mohlo vstřelit gól dříve, ale v první půli domácí zastavilo břevno a poté se dvakrát zaskvěla nová posila SK Rakovník David Hejcman. Rozhodující moment nastal v 87. minutě, kdy Hejcman vykopl míč pouze před půlící čáru, hostující obrana nestačila zareagovat a Bělohlávek prostřelil rakovnického gólmana. "Byl to netakticky prohraný zápas. Pár minut před koncem to měl brankář odkopnout někam na tribunu, ale bylo mokro, asi mu podklouzla noha a trefil to špatně pouze na začátek půlícího kruhu. Beci koukali dopředu a nestačili zareagovat,“ popsal vítězný gól rakovnický lodivod, jenž byl jinak s výkonem nové posily celkem spokojený. „Na druhou stranu dva góly chytil, tak asi dobré, jiného gólmana stejně mít nebudeme,“ smál se Šíma. 

SK Rakovník: Hejcman - P. Tvrz, Gašpárek, Polák, Severin - Jirásek, Sklenka, Dratva (88. Mareš), R. Hamouz, Čech - Spal. Trenér: Libor Šíma