Horní Měcholupy – SK Rakovník 1:3 (0:3)

První šanci v utkání si vytvořili domácí, když ve 4. minutě po rohovém kopu zakončil domácí hráč hlavou, ale brankář Kabele skvělým zákrokem hosty zachránil. V 11. minutě Čech přetaženým centrem našel na zadní tyči P. Tvrze, který míč vrátil před prázdnou branku Nwogovi – 0:1. O minutu později se po Sklenkově rohu prosadil parádní hlavičkou J. Červený – 0:2. Po půl hodině hry obral Nwogu hostujícího stopera o míč a všiml si vyběhnuvšího brankáře. Střela z poloviny hřiště do prázdné branky ovšem skončila těsně vedle. Další šanci měl mladík Čech po vysunutí Dratvy, ale domácí brankář tentokrát domácí ještě zachránil. O pět minutu později už byl ale na střelu Hamouze po výborné akci Nwoga krátký – 0:3.

Na začátku druhé půle mohli hosté přidat čtvrtou branku, ale Sklenka po akci P. Tvrze s Hamouzem přestřelil. V 56. minutě se domácí dostali do zajímavého přečíslení, ale Kabele uhájil svoji neprůstřelnost. V 72. minutě Titlbach vybojoval míč, předložil jej pod sebe na volného P. Tvrze, který podobně jako Sklenka v dobré pozici přestřelil. O čtyři minuty později se prosadili také domácí, když po rohovém kopu si vstřelil Vild vlastní branku – 1:3. Poslední branku mohl vstřelit Sklenka, ale jeho parádní střelu z trestného kopu bravurně zlikvidoval domácí brankář.

„První poločas byl podle mých představ, kluci hráli jednoduše, byly tam náběhy ze stran, útočníci byli velmi aktivní a hlavně produktivní. V druhé půli jsme prostřídali a hra už byla taková kostrbatější, čímž jsme soupeři dovolili snížit na 1:3," zhodnotil utkání trenér Rakovnických Libor Šíma. Ten přičítá poněkud nevyrovnané výsledky v přípravě neustálým změnám v sestavě. „Podle očekávání je to takové nahoru, dolů. V každém zápase hraje jiná sestava a tomu odpovídají jak výkony, tak i výsledky. Stále zkoušíme různé varianty, a to především na místě stopera. Zatím jsme úplně vhodnou variantu ještě nenašli."

SK Rakovník: Kabele (70. Pešek) – Vild, D. Dratva, Rohla, Severin – P. Tvrz, R. Hamouz, Sklenka, Čech – Nwogu, J. Červený. Hokejově střídali: Nováček, Fojtík, Kýzl, Titlbach. Trenér: Libor Šíma.

Autoři: Marek Tvrz, Josef Rod