Los 6. ročníku Karlovarského zimního turnaje byl kfotbalistům SK Rakovník nemilosrdný. Po pětidenním náročném soustředění ve Vrchlabí je totiž vneděli poslal do Plzně kzápasu sběhavým dorostem místní Viktorie. Ten navíc patří knejlepším vrepublice. Na podzim v15 prvoligových zápasech jen jednou prohrál a je vtabulce na druhém místě jen sdvoubodovou ztrátou na vedoucí Olomouc. Svou kvalitu potvrzuje i na Karlovarském turnaji, na kterém ve čtyřech utkáních ještě nenašel přemožitele.

Viktoria Plzeň U19 – SK Rakovník 4:0 (4:0)

Domácím vyšel úvod zápasu, když v5. minutě gólman Kukla spolu sobránci nezareagoval na jejich dlouhé autové vhazování do malého vápna, čehož Štverák využil kotevření skóre. Poté se Rakovník snažil o vyrovnání, ale Stuchl po standardce zmalého vápna přestřelil bránu, svou šanci nevyužil ani John. Naopak Plzeňští zbrejkových akcí přidali další tři branky. Ve druhém poločasu začali hrát Rakovničtí vobraně zodpovědněji a zatlačili soupeře do defenzívy. Příležitosti ke korekci výsledku měli Mžourek, Fojtík, Franěk i další, ale neproměnili je.

„I když jsme tento těžký zápas hráli hned po soustředění, což pro nás nebylo ideální, beru ho jako součást přípravy, ve které nejsou výsledky až tak důležité. I když mně bylo jasné, že na některých hráčích po týdenním nabírání fyzické kondice bude patrná únava, přesto si myslím, že se vnaší defenzívě vprvní půli objevily chyby, které nelze svádět na únavu, ale myšlení hráčů. Soupeř, který má ve svých řadách několik opravdu perspektivních fotbalistů, těžil především ze své rychlosti a tři ze čtyř branek dal po brejcích. Ve druhém poločase jsme si na to dali pozor a kničemu vážnějšímu už Plzeň nepustili Naopak jsme měli navrch a minimálně dvě branky mohli dát. Proto ztohoto pohledu je výsledek pro nás dost krutý. Zatímco my jsme inkasovali dost laciné góly, své šance jsme nedokázali proměnit.“, zhodnotil zápas rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník - I. poločas: Kukla – Bláha - Vaidiš, Fojtík, John – Stuchl. Hertl, Mrázek, Isteník – Polášek, Franěk.

II. poločas: Kukla – Hájek - Krejčí, Elsnic, Bláha – Isteník, Mžourek, Fojtík, John – Mrázek, Franěk. Trenér Radim Suchánek.

 

Tabulka

1. V. Plzeň U19 4 3 1 0 10:2 10

2. SK Rakovník 3 2 0 1 4:5 6

3. Karlovy Vary 2 1 1 0 3:1 4

4. B. Sokolov B 3 1 1 1 3:3 4

5. Union Cheb 1 1 0 0 3:2 3

6. Vejprnice 3 0 2 1 2:3 2

7. Hazlov 3 0 1 2 3:8 1

8. St. Role 3 0 0 3 3:7 0

SK Rakovník sehraje další zápas turnaje vneděli 10. února, kdy se od 10.45 hodin na karlovarské umělé trávě střetne se Slavií Vejprnice.

Jaroslav Mokrejš