M. Lázně – SK Rakovník 2:0

Úvod zápasu se odehrál za silného deště a první dvě šance si vypracovali hosté, ale Severin ani Schwendt ukazatelem skóre nepohnuli. To se změnilo po půlhodině hry, když špatný odkop hostujícího brankáře Buchláka využili domácí Nedbalým a šli do vedení – 1:0. Další nepříjemností pro hosty byla nedisciplinovanost kapitána Červeného, který obdržel během čtyř minut dvě žluté karty a musel předčasně do sprch.

Přestože hráli rakovničtí fotbalisté oslabeni, měli optickou převahu, leč šance nepřicházely.

Ve druhé půli hosté prostřídali, snažili se o vstřelení branky, ale domácí díky Šáchovi své vedení navýšili a poté vcelku s přehledem dovedli utkání do vítězného konce.

Rakovničtí po zranění Schwendta dohrávali dokonce v devíti.

Předseda SK Rakovník Marek Tvrz zhodnotil utkání takto: „Nebyli jsme kompletní, a tak šanci dostali další hráči ze širokého kádru. V zápase se projevila únava z náročné přípravy, ze které věřím, budeme těžit v sezoně. Z výsledku neděláme žádnou vědu, postupují domácí a my se můžeme plně koncentrovat na ČFL.“

Rakovničtí se chystají na první utkání nové sezony. „Těšíme se na nedělní zápas s rezervou Plzně a věříme, že přijde velká návštěva a my vybojujeme první tři body hned v prvním kole,“ střádá plány na start sezony Marek Tvrz.

Branky: 30. Nedbalý, 56. Šácha. Rozhodčí: Sziksay. ŽK: 2:3 ČK: 37. Červený (Rakovník). Diváci: 250. Poločas: 1:0.
SK Rakovník: Buchlák – Pelyak, J. Krupička, Klein, P. Tvrz – Hamouz (58. Čech), Sklenka (71. Rohla), Hejda (56. Pucholt) Schwendt – Severin, Červený.

Miloslav Doležal