SK Úvaly – SK Rakovník 3:1 (1:0)

V první půli hosté hráli s domácími vyrovnanou partii. Po čtvrthodině hry Rakovničtí Mžourkem poslali merunu do úvalské sítě, ale rozhodčí Zuskin na pokyn asistenta, který mával ofsajd, gól neuznal. Velkou šanci dostat se do vedení měli hosté i ve 23. minutě, kdy si na Benešův centr naskočil Stuchl, ale jeho hlavička o necelých dvacet centimetrů šla vedle tyče.

Poté domácí zahrozili dvěma trestnými kopy, které však bránu minuly. Klíčový moment prvního dějství se odehrál minutu před přestávkou, kdy domácí rozehráli rohový kop nakrátko, Brda na hranici velkého vápna zbytečně fauloval soupeře a hlavní arbitr ukázal na značku pokutového kopu. Kokeš penaltu proměnil – 1:0.

Po změně stran Rakovničtí převzali iniciativu a zatlačili protivníka na jeho polovinu hřiště. Nejdříve dal domácímu brankáři možnost ukázat své umění Mžourek, ale v 67. minutě po centru Isteníka na hlavičku Stuchla strážce úvalské svatyně už nedosáhl – 1:1.

Poté se oba týmy snažily strhnout vedení na svou stranu, a tak se hra ve svižném tempu přelévala od vápna k vápnu. Více než dvě stovky diváků viděly několik nevyužitých šancí domácích i hostů.

Gólu se dočkaly v 80. minutě, kdy se po Lupákově autu zmocnili míče Úvalští, jejichž střelu po rychlém útoku brankář Doubrava stačil bravurním zákrokem vyrazit na roh, ale po jeho zahrání nepokrytý Macek nasměroval merunu za jeho záda – 2:1.

O sedm minut později mohli domácí dát další branku, tentokrát však do své sítě. Hlavička obránce, který se snažil odvrátit Isteníkův centr, se totiž otřela o břevno. Na rohový kop si naběhl Stuchl, ale z malého vápna bránu netrefil.

Naopak Úvalští si po dlouhém výkopu třetím gólem, jehož autorem byl Vorlíček, pojistili své vítězství. Zápas ještě mohl zdramatizovat Mžourek, z osmi metrů však pálil jen do nohou domácího gólmana.

„Myslím, že jsme v Úvalech nepodali špatný výkon. Opět jsme však doplatili na zbytečné chyby. Zejména ta Brdova, po které byla nařízena penalta, byla naivní, protože protivník byl nejen v rohu velkého vápna, ale navíc i otočený k naší bráně zády.

Na druhou branku jsme domácím nahráli špatným autovým vhazováním a vzápětí při rohovém kopu nechali před brankou zcela volného hráče. A takové chyby se v této soutěži trestají,“ poznamenal rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Doubrava – Beneš, Vaidiš, Lupák – Fojtík – Roubík (70. Jirásek), Brda (46. Setnička, 80. Hink), Liprt, Mžourek – Stuchl, Isteník. Trenér Jiří Kučera.

JAROSLAV MOKREJŠ