„Aritma byla lepší, hrála hodně důrazně a většinu času nás přehrávala. Hodně nás podržel gólman Zach, který chytil minimálně tři tutovky,“ ocenil gólmana, který přišel z rakovnického Tatranu, trenér Libor Šíma a pokračoval: „Vzhledem k vývoji asi bod spravedlivý není, ale díky bojovnosti v druhé půli jsme ho nakonec vyválčili. Penalty už jsou loterie, akorát mě mrzí zbytečné vyloučení Červeného po druhé žluté kartě.“
Na poměrně malé umělé trávě měli od úvodního hvizdu více ze hry domácí, kteří v první půlhodině kopali šest rohových kop, ale hosté se štěstím odolali. Poté se zaskvěl gólman Zach, který vychytal Modra a Frnocha. V závěru poločasu se Rakovničtí po ojedinělé akci dostali do vedení. Centrovaný míč Severina propadl až k Pucholtovi, který nejprve po zaváhání brankáře trefil Frnocha stojícího na brankové čáře, ale míč se k němu znovu odrazil a napodruhé nezaváhal. Domácí tým byl zaskočen a těsně před odchodem do kabin mohli hosté vedení zvýšit. Po průniku Severina ovšem nikdo na zadní tyči neuklidil míč do prázdné branky.

Krátce po poločasové přestávce se domácí dočkali zaslouženého vyrovnání. Z osmého rohového kopu poslal balon hlavou do sítě Kraus. O chvíli později hosty zachránila po střele Frnocha tyč a následnou dorážku vysokého útočníka domácích vykopl z brankové čáry Severin. Že má gólman Zach dobře postavené tyče se ukázalo i o deset minut později po střele Junka. V posledních deseti minutách měly oba dva týmy možnost trestného kopu ze 17 metrů. Domácí Macek trefil jen zeď, zatímco hostující Sklenka přestřelil. V poslední minutě zápasu byl navíc ještě po druhé žluté kartě vyloučen hostující Červený.
Duel nakonec dospěl až do penaltového rozstřelu a bonusový bod brala zaslouženě pražská Aritma, když z hostů nedali Duchoň a Schwendt.

Aritma Praha – SK Rakovník 2:1 po pen. (0:1), 52. Kraus – 42. Pucholt. Rozhodčí: Pálek. ČK: 90. Červený. Rakovník: Zach – J. Krupička (46. Gašpárek), Besta, Duchoň, Severin – L. Krupička, Sklenka, Pucholt, Spal – Zd. Schwendt, J. Červený.

Autoři: Josef Rod, Marek Tvrz