V sestavě SK Rakovník chyběli kapitán Severin, či v sobotu za dorost vyloučený R. Hamouz. Přesto se domácí dostali do vedení, když si za obranu seběhl J. Červený a přesným centrem našel hlavu P. Tvrze. Hosté však o chvíli později srovnali Hlavatým a v závěru poločasu po nedorozumění Peška s Polákem poslal Sedláček Poříčany do vedení. V 54. minutě poslali domácí na hřiště uzdraveného Nwoga a rakovnický forward po pár minutách vyrovnal. Rozhodující gól vstřelil ve velmi dobré formě hrající Červený, který se otočil s míčem na vápně, vyhnul se obránci a dokonal obrat domácích střelou na zadní tyč. 

„V první půlce jsme zbytečně udělali dvě chyby, které soupeř potrestal a místo toho, abychom po dvaceti minutách vedli 2:0 jsme 1:2 prohrávali. Za to, jak kluci zvládli druhý poločas, si však zaslouží pochvalu. Na jaře se jim poprvé podařilo zvrátit nepříznivý stav," chválil své svěřence rakovnický lodivod Libor Šíma, jehož mrzí, že domácí nevyhráli vyšším rozdílem. „Celkově jsme byli jasně lepší, měli více šancí, ale po dlouhé době padlo relativně málo branek, což je škoda."

Novostrašečtí spalovali šance

Svěřenci Miroslava Procházky nebyli ve Vykáni horší, ale trápila je koncovka. „Zápas jsme si prohráli proto, že jsme neproměňovali šance. Vykáň měla šest šancí a dala tři góly, my jsme šli hned po pár minutách Ducárem sami na bránu, ale byl z toho jen roh. Do poločasu se tato situace opakovala ještě dvakrát, ale buď trefil brankáře, nebo to šlo vedle. Palko mířil pouze do břevna. Domácí dali jeden gól ze standardky, druhý do šatny," popsal první poločas Procházka, podle nějž se obraz hry nezměnil ani v druhé půli. „Po pauze jsme zahazovali šance dál. Isteník nastřelil z vápna brankáře, ten to vyrazil před sebe a Mžourek naprosto osamocen z bezprostřední blízkosti poslal balon placírkou gólmanovi do ruky. Buršík to dal hlavou ze dvou metrů vedle, na druhé straně nás vykombinovali Jarolímové a futsalista Dlouhý zvýšil na 3:0."

Trenér hostů byl až na výsledek s hrou jinak spokojen a pozitivně hodnotí výkony hráčů, kteří hrají jen sporadicky. „Neodehráli jsme tam vůbec špatný zápas, rozhodně se nehrálo jen na jednu bránu, ale my nedávali šance, oni ano. Jinak jsem rád, že si zachytal mladý Javůrek, který jim dvě, tři tutovky zneškodnil a za góly nemohl. Další mladý kluk Buršík se dostával do šancí a nehrál také špatně, po půl roce nastoupil do základu Beneš a odehrál si také své."

SK Rakovník: Pešek – Vild, Polák, Besta, Mates (83. Gašpárek) – P. Tvrz, Sklenka, Dratva (92. Mareš), Pucholt (93. Trégr), Čech (54. Nwogu) – Červený (91. Krupička). Trenér: Libor Šíma.
Nové Strašecí: Javůrek – Beneš (74. Doubrava), Duchoň, J. Mrázek, Erba – Buršík, L. Mrázek, Palko, Mžourek, Ducár – Isteník. Trenér: Miroslav Procházka.