SK Rakovník – SK Slaný 1:1 (1:1), p.k.: 4:2

„Škoda promarněných šancí v prvním poločase. Kdybychom je proměnili, tak jsme určitě uhráli tři body. Náš výkon byl sice lepší, než v předchozích utkáních, ale dva body jsou pro mě ztrátou," byl zklamaný z dalšího ztraceného bodu kouč SK Rakovník Libor Šíma.
Rakovničtí na hosty ze Slaného doslova vlétli a již v 7. minutě se řítil na Sedláka rychlík Nwogu, ale tentokrát si rakovnický střelec na hostujícím gólmanovi vylámal zuby. Domácí byli posléze potrestáni Galbavým, který parádní střelou otevřel skóre zápasu – 0:1. Postupem hry své velké šance neproměnili Pucholt či dvakrát Severin. Ve 29. minutě našel Pucholt na vápně Nwogua, který střelou z otočky vymetl šibenici Sedlákovy branky – 1:1. Skóre mohl otočit po Sklenkově rohu ve 33. minutě Červený, ale jeho dobré zakončení bylo zblokováno.

Druhý poločas již nenabídl tak atraktivní podívanou jako první dějství. Znovu se v šanci ocitl domácí Červený, ale jeho střela po rohu byla znovu zblokována. O dvě minuty později Nwogu sklepl míč P. Tvrzovi, ale ten přestřelil Sedlákovu branku. V 58. minutě Sklenkův trestný kop vyrazil Sedlák na roh. A v 83. minutě mohli o svém vítězství rozhodnout také hosté, ale jistý Kabele dobře zneškodnil nepříjemnou střelu hostů. Další akce na obou stranách nebyly dotaženy do zdárného konce, a tak o vítězi rozhodovaly pokutové kopy.

Hned první penaltu chytil Hořejšímu Kabele, zatímco Červený proměnil. V druhé sérii sice Pucholt trefil břevno, ale Sklenka, Nwogu i Fojtík svůj pokus proměnili a hostující Galbavý v páté sérii nastřelil břevno, a tak se Rakovničtí radovali z dalšího vítězného penaltového rozstřelu.

SK Rakovník: Kabele – Beneš, J. Červený, Fojtík, Severin – P. Tvrz, R. Hamouz (53. Vild), Sklenka, Mareš (58. Jirásek) – Pucholt, Nwogu.

Autoři: Josef Rod, Marek Tvrz