SK Rakovník ztratil výhru v nastaveném čase

Blšany, Rakovník/ K dalšímu diviznímu utkání odjížděli fotbalisté SK Rakovník v neděli ráno do nedalekých Blšan, jejichž tým se ještě nedávno chlubil prvoligovou vizitkou.

28.9.2008

Ale kdeže loňské sněhy jsou. Nyní chmelařům zatím patří poslední příčka v divizní skupině B. V posledních dvou kolech, kdy doma porazili Brozany a pak těsně podlehli v České Lípě, ale naznačili, že jejich výkonnost oproti vstupu do soutěže jde nahoru. Přesto tady Rakovničtí chtěli získat tři body a smazat manko z minulé prohry s Novým Borem. Kdyby zápas skončil v normální hrací době, podařilo se jim. Ale nastavený čas rozhodl o tom, že si přivezli jen bod.

Chmel Blšany – SK Rakovník
1:1 (0:1)

Do střetnutí vstoupili lépe hosté, kteří se již po devíti minutách dostali do vedení, když Fojtík poslal odražený míč zpoza šestnáctky přesně k tyči blšanské branky – 0:1. Domácí poté hru vyrovnali, a tak se hrálo nahoru dolů, ale s minimem šancí na obou stranách. Skóre se mohlo měnit až v 37. minutě, kdy Severočechům utekl Bereš. Před velkým vápnem soupeře se ještě stačil faulu protivníka vyhnout, ale vzápětí byl v pokutovém území nemilosrdně poslán na zem. Píšťalka sudího však k údivu Rakovničanů zůstala němá. Po ošetření zranění Bereš sice první poločas dohrál, ale do druhého už nenastoupil. Tím si ale hosté ještě nevybrali všechnu smůlu. O necelé dvě minuty nato si totiž Fojtík v souboji s domácím hráčem poranil rameno a v zápase pokračoval jen s velkým sebezapřením.

Také po změně stran měli mírnou územní převahu hosté, ale několik slibných příležitostí nedokázali gólově vyjádřit. Další důležitý moment duelu přišel v 67. minutě, kdy již „žlutý“ Kešner za faul spatřil žlutou kartu podruhé a současně s ní i červenou, takže musel jít pod sprchy. Rakovničtí pak vyztužili zadní řady a úspěšně čelili útočným choutkám chmelařů. Naopak z brejku mohl přidat druhou branku Mrázek, avšak v koncovce selhal. Nedáš – dostaneš. Trest přišel ve čtvrté minutě nastaveného času, kdy domácí Podroužek střelou pod břevno brankový účet vyrovnal.

„Opět se potvrdilo, že naší současnou nemalou slabinou je koncovka. I v tomto utkání jsme měli několik šancí dát góly, ale blšanského brankáře jsme překonali jen jednou. Mrzí mě, že vyrovnávací gól chmelařů padl po jejich neférovém chování. My jsme totiž předtím respektovali, že mají zraněného hráče a míč kopli do zámezí. Oni však nejenže neházeli ze správného místa, ale merunou při tom doslova napálili Mrázka, od něhož se odrazila ke střelci vyrovnávací branky. Naopak musím pochválit našeho Fojtíka, který celý druhý poločas odehrál s bolestivou rukou, jenž nemohl od těla ani zvednout, a přesto podal velmi dobrý výkon. Krejčího jsem střídal proto, že na něm bylo vidět, že má po noční směně. Bod je z venku sice dobrý, ale přesto si myslím, že jsme mohli mít tři“, posteskl po utkání rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Kukla – Vaidiš, Hájek, Fojtík, John – Bereš (46. Břečka), Mrázek, Kešner, Razím – Mrázek, Isteník (67. Krejčí, 87. Majer). Trenér: Radim Suchánek.
V devátém divizním kole SK Rakovník přivítá v neděli 5. října v 16 hodin rezervu druholigového FK Most.

28.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Starosta Rakovníka Pavel Jenšovský (ČSSD)

Starosta Jenšovský k výsledkům ČSSD: Chybí nám od krajské úrovně lídři

Miroslav Samaš (ANO).

Výhra ANO ve volbách? Radost i závazek, míní rakovnický místostarosta

Je to nářez, hodnotí propad ČSSD ve volbách starosta Nového Strašecí

Nové Strašecí – Propad ČSSD v letošních parlamentních volbách zaskočil nejen jeho kandidáty a voliče. „To si snad ani nezasloužili,“ zhodnotil v bezprostřední reakci opoziční kandidát a bývalý starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl (kandidoval za ODS). Jak nesou překvapivé výsledky členové sociální demokracie?

Rakovničtí hokejbalisté nestačili na Sudoměřice

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Hokejbalistům z dalekých Sudoměřic vyšla odveta za týden starou porážku 2:5, kterou jim připravili ráčci a na vlas stejným výsledkem tentokrát domácí Rakovník porazili.

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.