„Byl to příjemný výlet“, prohodil vsobotu na hezkém stadionu vHořovicích jeden zpříznivců rakovnického SK. Měl pravdu. Za krásného počasí tady totiž zhlédl střelecký koncert svého mužstva. Naopak domácím do řeči moc nebylo. Loni, stejně jako SKR, sestoupili zdivize a nyní to vypadá, že se nezachrání ani vkrajském přeboru.

SK Hořovice – SK Rakovník 0:6 (0:3)

Hořovičtí vtomto utkání chtěli zvýšit naději na záchranu v soutěži, a proto se pustili do favorita svervou. V6. minutě mnoho nechybělo, aby šli do vedení, když Šíma pumelici Svobody zúhlu stačil jen vyrazit a překvapený Kaufman poslal míč ze tří kroků těsně vedle. Ve 12. minutě poprvé vážněji zahrozili hosté. Kapounův koníček po rohu Hlavsy jen o centimetry minul břevno. Od té chvíle také začal rakovnický fotbalový koncert. Skóre mohli otevřít Hlavsa, Franěk a ve 25. minutě zejména Isteník, který zmalého vápna netrefil zívající bránu.
Prvním úspěšným střelcem byl až ve 27. minutě Rencsok. O necelé dvě minuty později hosté doslova rozebrali domácí obranu a bago úspěšně zakončil Isteník – 0:2. Třetí ránu do vazu dal nešťastným Hořovicím pět minut před přestávkou Hlavsa, jehož trestný kop z20 metrů přelétl zeď a zapadl ktyči bezmocného gólmana. Poté měl po krásném pasu Hájka možnost zvýšit vedení Rencsok, ale šanci zahodil.
Domácí ve snaze zabránit debaklu poslali do druhého poločasu tři nové hráče, ale ani to jim moc nepomohlo. Naopak převaha hostů se ještě zvýšila. Kdyby proměnili alespoň polovinu tutovek, dostaly by Hořovice desítku. Ve spalování šancí se na začátku druhé půle dařilo zejména Isteníkovi, který po třech zmařených tutovkách překonal brankáře až v53. minutě. Krátce nato mohl výsledek korigovat hořovický Kaufman, ale Šíma si sjeho projektilem poradil. Naopak v64. minutě Hlavsa zpoza velkého čtverce mířil přesně – 0:5. O šest minut později jeho ideální přihrávku Franěk s přehledem zužitkoval všestý rakovnický gól. I když už Hlavsa, Isteník a Franěk další slibné příležitosti neproměnili, na radostné náladě hostů se to nijak neprojevilo. Není divu. Vyhrát 6:0 na hřišti soupeře se často nepodaří.
SK Rakovník: Šíma – Pekárna – Vaidiš (73. Hnízdo), Kapoun, John – Rencsok (79. Caban), Hlavsa, Bláha, Hájek (74. Mareš) – Isteník, K. Franěk. Trenér Radim Suchánek.

Jak to viděl

Radim Suchánek, trenér SK Rakovník
Samozřejmě, že jsme chtěli vHořovicích vyhrát a udělat tak další krůček knávratu do divize. Kromě první desetiminutovky jsme byli lepší než domácí. Dovedli jsme si dát balon do kombinace a často tak soupeře dostali do situace, že nás musel honit, což bylo vtom horku dost vysilující. To se přibývajícími minutami na jeho výkonu také projevilo. Vítězství, které mohlo být i výrazně vyšší, pochopitelně těší a už začínám věřit, že soutěž dotáhneme do úspěšného konce.