SK Rakovník-Černošice

RAKOVNÍK-Fotbalisté SK Rakovník v 19. kole krajského přeboru přivítali v neděli na svém hřišti tým, jehož dres nejen v minulých letech oblékala, ale i dnes nosí řada významných fotbalových osobností. Dva bývalí reprezentanti se objevili také na rakovnickém trávníku – jedenapadesátiletý Jan Berger, který odehrál celý zápas, a dvanáct minut si zahrál i o pět let starší Oldřich Rott . Zejména Berger ukázal, že to s míčem ještě umí. Ale ani on hostům nepomohl k tomu, aby si domů odvezli body. Naopak mohli být rádi, že dostali jen tři branky.

4.4.2007

Ilustrační fotoFoto: Deník/ Kůs Martin

SK Rakovník – SK Černolice 3:0 (1:0)

Domácí, kteří se krůčkem za krůčkem vracejí zpět do divize, začali náporem a Karel Franěk si již v 6. minutě na velkém vápně pohrál s černolickou obranou a své sólo zakončil přesnou střelou do pravého růžku exligového gólmana Králíčka – 1:0. O čtvrt hodiny později mnoho nechybělo k tomu, aby po trestném kopu Hlavsy přidal další branku, ale jeho pumelice z úhlu skončila jen v boční síti. Ve 23. minutě měl velkou příležitost posunout skóre Váňa, pálil však jen do obránce. Poté se na kopačky hráčů obou celků vloudila nepřesnost a trochu opadlo i tempo. O větší vzruch se postaral až ve 37. minutě černolický Šebor, jehož hlavička po rohovém kopu jen těsně minula břevno Šímovy svatyně. Potlesk publika si krátce nato vysloužila pumelice Isteníka z 20 metrů, která se však mezi tyče nevešla. V poslední minutě prvního poločasu ale mnoho nechybělo k tomu, aby hosté vyrovnali, když trestný kop Bergera přelétl hradbu těl před domácí brankou k volnému Šeborovi, ale ten se nečekané šance zalekl natolik, že místo střely volil nepřesnou přihrávku.
Po přestávce se opět chopili dirigentské taktovky domácí, ale první vážnější nebezpečí hrozilo v 51. minutě na druhé straně hřiště, kde John v poslední chvíli zlikvidoval šanci Štědronského. V 56. minutě se po úniku Isteníka blýskl pohotovou střelou Váňa, kterou Králíček neméně bravurně vyrazil zpět do pole. Po hodině hry Rencsok pěkně namazal Isteníkovi, ten však z devíti kroků poslal merunu vedle vzdálenější tyče. V 65. minutě v tomto duelu velice aktivní Franěk v souboji se zadákem hostů získal míč, přihrál Isteníkovi, který mu jej vrátil a Franěk přesně mířeným projektilem vypáleným z velkého vápna rozvlnil černolickou síť podruhé. O tři minuty později jeden z nejlepších hráčů hostů Macela v pokutovém území fauloval pronikajícího Isteníka a Hlavsa nařízenou penaltu bezpečně proměnil – 3:0. Tlak domácích pokračoval. Do listiny střelců se ještě mohli zapsat čerstvý Mžourek a po parádní uličce Bláhy i Rencsok, ale oba své šance zahodili. Tečku za slušně hraným střetnutím udělal Macela, jenž svůj výlet z obrany zakončil bombou zpoza velkého čtverce domácích, která však terč o necelý metr minula.
SK Rakovník: Šíma – Hlavsa – Vaidiš, Bláha, Hájek (75. Mareš) – Rencsok, Kapoun, Isteník, John (51. Mžourek) – K. Franěk, Váňa (84. Caban). Mužstvo koučoval asistent trenéra Bedřich Koch, neboť trenér Suchánek si mezi diváky naposledy odpykával třízápasový trest zákazu pobytu na hráčské lavičce, který mu byl udělen po prvním jarním utkání v Berouně.
Rozhodčí: Drábek – Malý, Šťastný. Žluté karty: Kapoun – Franěk. Přihlíželo 257 platících diváků.

4.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Starosta Rakovníka Pavel Jenšovský (ČSSD)

Starosta Jenšovský k výsledkům ČSSD: Chybí nám od krajské úrovně lídři

Miroslav Samaš (ANO).

Výhra ANO ve volbách? Radost i závazek, míní rakovnický místostarosta

Je to nářez, hodnotí propad ČSSD ve volbách starosta Nového Strašecí

Nové Strašecí – Propad ČSSD v letošních parlamentních volbách zaskočil nejen jeho kandidáty a voliče. „To si snad ani nezasloužili,“ zhodnotil v bezprostřední reakci opoziční kandidát a bývalý starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl (kandidoval za ODS). Jak nesou překvapivé výsledky členové sociální demokracie?

Rakovničtí hokejbalisté nestačili na Sudoměřice

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Hokejbalistům z dalekých Sudoměřic vyšla odveta za týden starou porážku 2:5, kterou jim připravili ráčci a na vlas stejným výsledkem tentokrát domácí Rakovník porazili.

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.