Předposlední místo, 24 bodů a sestup do okresního přeboru. Vaši premiérovou sezonu v I. B třídě jste si asi představovali jinak?
Je to určitě zklamání. Kdybych to úplně zjednodušil, za jedna diváci, za dva rozhodčí a za pět ten zbytek. Myslím si, že bylo v našich silách soutěž udržet, ale stav hráčů a hodně úzký kádr tomu nenapomohl.


Již s podzimní částí jste nebyl vůbec spokojen, na jaře jste brali bodů ještě méně – pouze jedenáct…
To je pravda a paradoxně jsme ty body získali až tehdy, když byla jistota sestupu. 


Takže z hráčů spadla deka, nebyli už pod žádným tlakem…
Už v podstatě nebylo o co hrát, kluci nebyli pod tlakem, takže se to projevilo i na výsledcích. 


Nenapomohl vám už špatný vstup do jarní části, kdy jste těsně prohráli na Tatranu, dostali bůra v Hřebči a pak už se to vezlo. 
Úvodní duel byl pro nás trochu smolný, Tatran byl sice lepší, ale vyhrál 1:0 díky šťastné teči po trestňáku. Kdyby nebyla ta teč, myslím si, že jsme uhráli minimálně bod a pak by to třeba také vypadalo jinak. Rozhodující byl pak první domácí jarní duel s Braškovem, kdy jsme vedli, ale místo toho, abychom to dohráli do vítězného konce, nastal nepochopitelný zkrat. 


Byl to nejhorší jarní duel?
Asi ne. I když, kdybych to porovnal s kvalitou ostatních mančaftů, tak určitě jeden z nejhorších, ale podle mě byl ještě horší zápas s Velkou Dobrou. Ta ale prokázala úplně jiné kvality. V Hřebči jsme dostali pětku, ale to byl soupeř, na kterého jsme absolutně neměli nárok. 


Na Dobrou se vám nedařilo ani na podzim, kdy jste prohráli 0:4…
A podobalo se to jako vejce vejci. Také tehdy nás Dobrá přehrávala ve všech směrech. Na podzim nás porazil prakticky sám Honetschläger. Na jaře to byl Porazil, který si s námi dělal, co chtěl. Ale jak jsem řekl, měli jsme velmi úzký kádr, na jaře jsme každý zápas odehráli ve dvanácti, třinácti lidech, takže ani nebylo kam sáhnout. 


Takže vám hodně chyběl i Jakub Vávra, který se vrátil do Senomat?
Věřím tomu, že kdyby neodešel a kdyby zůstal ještě Hamouz, tak bychom se zachránili. Adam Vitner, náš nejlepší střelec dal sedm gólů za celou sezonu, když se rozstřílel až v závěru a Kuba Vávra to stihl dát za půlku, v tom to také dost bylo. Co si budeme vykládat, Kuba Vávra je pan útočník, pro kterého i B. třída je relativně málo. Bohužel se rozhodl, jak se rozhodl, i když pořád váhal, nejdřív chtěl zůstat, pak zase že ne. Větší průšvih byl ale odchod Hamouze, který nám to oznámil týden před mistráky. To byla docela rána. 


Přitom zimní příprava se vám podařila velmi dobře.
Vyhráli jsme nad Domoušicemi, hrající I. A třídu i Žluticemi, které ji dokonce vyhrály. Nevím, co se pak stalo. Tehdy to střílelo Bechnerovi, který dal v šesti zápasech pomalu patnáct gólů, ale přišly mistráky a netrefil by ani vodu z lodi. 


Řekl jste, že rozhodující byla prohra s Braškovem, mrzet vás ale musí i těsná porážka v Hýskově?
To byl druhý totální zlom, vedli jsme tam, měli jsme šance na 2:0, bylo to otevřené z obou stran, a nakonec jsme dostali rozhodující gól, když svítila na ukazateli 98. minuta. To byl jediný zápas, který bych rozhodčímu vytknul. Nastavovat osm minut, když v 89. minutě říkal hráčům na hřišti, že bude nastavovat tři minuty, mi přijde prazvláštní. Do zápisu pan Stehlík pak napsal, že nastavoval dvě minuty a když jsem se ho na to zeptal, proč to tam napsal, tak mi nebyl schopný odpovědět. To byl jeden z mála zápasů, kdy rozhodčí dobře věděl, co dělá. 


Hned poté jste uhráli bod se silným Libušínem…
To byl jeden z těch nejlepších jarních zápasů. Od té doby jsme začali bodovat alespoň doma. Akorát Dobrá nás pak doma porazila. Venku jsme však nevyhráli ani jednou, i když třeba v Unhošti jsme byli bodům také velice blízko. Sice už bylo na 99 procent jasné, že sestoupíme, ale troufnu si říci, že jsme tam byli lepší a nakonec jsme inkasovali rozhodující gól minutu před koncem. 


Ještě předtím jste utržili debakl na SK…
Ano, ale tam jsme s ním víceméně počítali, protože SKáčko jaro pojalo tak, že při domácích zápasech hráli vždycky tři, čtyři hráči prvního mužstva a podle toho to pak vypadalo. Proti nám nastoupili Sklenka, Petr Tvrz, Polák, takže jsme tam jeli s tím, že to tak může i dopadnout a nakonec i dopadlo. Ale tenhle zápas bych nijak neřešil, spíš nás mrzelo, že nám nepomohly SK či Tatran s týmy, se kterými jsme se prali, jako třeba Klobuky, se kterými prohrávaly.


Na co si myslíte, že tým, pokud by se všechno sešlo, v B třídě měl?
Kdyby hrál to, co v něm je, tak by mohl hrát kolem pátého až sedmého místa. Je to pořád dost mladý tým, klukům je 22, 23 let. Tady bych vyzdvihl, že B třída se strašně podepsala na Hladkém, kterému je osmnáct let a díky úzkému kádru naskakoval celé jaro v základní sestavě. Myslím si, že hrál velmi dobré zápasy a bylo na něm vidět, jak zápas od zápasu roste. I z tohoto důvodu je škoda, hrát opět okres. 


V I. B třídě jste nakonec strávili pouze rok, co vám ten rok dal?
Minimálně touhu, vrátit se zpět, ale nebude to snadné. Po patnácti letech strávených v okresním přeboru to bylo rozhodně oživení, pro hráče i pro diváky to byla zajímavá utkání s jinými soupeři, kdy nás pískali jiní rozhodčí, ale rozhodně nechceme vyhlašovat, že chceme hned zpátky. V přeboru je těch vlčáků víc, ať je to Olešná, Kněževes, Městečko, na špici bude hrát určitě i Olympie a vůbec bych nepodceňoval Rynholec, který má rovněž velmi dobrý kádr. 


A jak jste na tom s kádrem vy, budou nějaké změny?
Kádr by měl zůstat prakticky stejný, pouze Volráb se vrátil do Šanova, naopak k nám přišel z Viktorky Žižkov Aleš Kolář, který ale už nás už před dvěma lety působil. Vrátil se nám také Houdek, který už naskočil na konci jara a tento hráč je na hřišti hodně znát. Z Mutějovic, které skončily, chodí většina kluků do Janova, což trochu nechápu, že půjdou raději hrát III. třídu, než aby hráli o nejvyšší příčky v okresním přeboru. Dnes je taková doba, že než aby šli někam, kde se po nich vyžaduje trénovat, raději půjdou hrát nižší soutěž.


Kdy vám začala příprava?
Příprava začala před týdnem, ze začátku jsou naplánovány tři až čtyři tréninky týdně, pak přijdou tři přípravné zápasy. Tento víkend zajíždíme do Tuchořic, což je B třída Ústeckého kraje, poté nás čeká Lužná a generálku máme doma s Černčicemi, které rovněž postoupily do B třídy Ústeckého kraje. 


Jak to vypadá s novým trenérem?
Za pana Petráše zatím náhradu nemáme. Mužstvo momentálně připravuje Míra Sláma, který to ale trénovat nechce. Vím, že už někoho oslovil, ale zatím nic nedopadlo.