V sobotu vévodili turnaji hráči SK Kladno, kteří přijeli s dvěma týmy a nakonec se oba představily ve finále. V áčku Kladno bílí se nejvíce potrápili s FŠ Most a porazili ji 3:2 .

Most skončil druhý a postoupil do semifinále. V důležitém souboji zdolal FK Hořovicko 2:1. Čtvrté místo ve skupině obsadilo mužstvo ze Slaného.
Ve druhé skupině bylo SK Kladno modří ještě suverénnější a vyhrálo všechny svoje zápasy se skórem 26:0. Neztratil se ani jediný rakovnický zástupce. SKP Rakovník skončil ve své skupině druhý a především výhra nad Baníkem Most 4:3 hodně potěšila.

V dalších bojích o pátou až osmou příčku ukázal svoji sílu Baník Most. Nejdříve rozstřílel SK Slaný 13:0, pak zdolal i FK Hořovicko a skončil pátý. Černý Petr zůstal Slanému po porážce od Kabla Kročehlavy .

Semifinále zvládly oba týmy z Kladna. Bílí porazili SKP Rakovník 3:0 a modří rozdrtili FŠ Most 8:1 . Utkání o třetí místo potvrdilo SKP, že má recept na týmy z Mostu, neboť rakovnický tým porazil i Fotbalovou školu Most 3:1. Ve finále vyhrálo SK Kladno modří nad svými kamarády 9:1.

Celý turnaj provázela příjemná atmosféra, ke které pomohli nejen diváci, ale také výkony rozhodčích Marka Titlbacha a Jakuba Fejfara. Nejlepším hráčem a brankářem turnaje byli zvoleni trenéry Jiří Hrubeš a Radek Veselý (oba z Kladna).

Nedělní program byl zahájen přesně v 9 hodin. Po slavnostním nástupu týmů vstoupila do turnaje jako uragán mladší přípravka SKP Rakovník a porazila SK Hřebeč 10:1. Zajímavostí zápasu bylo osm branek Marka Havla. Dukla Jižní město udolala ve stejné skupině Baník Švermov a jak se nakonec ukázalo, i tato výhra postrčila Duklu do semifinále.

Velký souboj o postup do elitní čtyřky předvedly SKP Rakovník a Baník Švermov. V divácky zajímavém utkání se nakonec mužstva rozešla spravedlivou remízou, která stačila SKP na postup. Ve druhé skupině se od začátku prosazovala mužstva FŠ Most a Slavoje Kladno. Oba dva týmy hladce porazily Tatran Rakovník a s Buštěhradem potvrdili postup do finálové části. V soubojích o páté až osmé místo se zlepšila SK Hřebeč a odnesl to Buštěhrad. Baník Švermov zdolal Tatran.

V semifinále nejdříve Dukla nestačila na výborný tým FŠ Most 0:3 a pak v nervy drásajícím souboji mezi SKP Rakovník a Slavojem Kladno muselo dojít po výsledku 1:1 na penalty. Štěstí se přiklonilo na stranu SKP Rakovník. Rozhodnutí padlo při sedmé sérii a poslalo našeho zástupce do finále.
V souboji o konečné umístění si na penalty poradil Buštěhrad s Tatranem. Baník Švermov potvrdil vítězstvím nad Hřebčí pátou příčku. Trošku unavená Dukla nestačila na Slavoj Kladno 0:3.

Třetí příčka patří tedy týmu z Kladna. Finálový zápas byl velmi dramatický, ale přeci jenom lépe fotbalově působili hráči FŠ Most. Rakovník bojoval až do konce, srovnal kuriózně tři minuty před koncem na 2:2. Ale v závěru se prosadili fotbalisté Mostu a zcela po právu získali prvenství.
Na závěr turnaje předal Bedřich Koch všem mužstvům poháry a věcné ceny a ocenil nejlepšího hráče turnaje Stanislava Uhlíře z Mostu a brankáře Jana Hübla ze Slavoje Kladno.

,,Musím říct, že se tento víkend v hale povedl. Kluci v obou kategoriích předváděli parádní výkony a už se těším na pokračování letošní tour. Na tomto místě chci poděkovat Josefu Váňovi a Zdeně Šuléřové, že se také podíleli na sponzorování této akce, a uznání i dnes patří arbitrům Marku Titlbachovi a Jakubu Fejfarovi,“ zhodnotil závěrem ředitel obou turnajů Bedřich Koch. O dalším pokračování mládežnický turnajů vás budeme informovat v blízké době.

BEDŘICH KOCH